Kayseri’de Yaşanan Olaylarda Motoru Zarar Gören Suriyeliye, Yenisi Verildi! Kayseri’de Yaşanan Olaylarda Motoru Zarar Gören Suriyeliye, Yenisi Verildi!

Kayseri’nin Melikgazi ilçesi Danişmentgazi Mahallesi’ndeki 5 yaşındaki çocuğa, yabancı uyruklu şahıs tarafından taciz edilmesi olayı geniş yankı uyandırdı. Taciz olayı ardında halk sokağa döküldü. Suriyelilere ait işyeri ve araçlar zarar görürken kentte bir çok noktada maddi hasar meydana geldi.

Özellikle yabancı uyrukluların yaşadığı Danişmentgazi, Osmanlı, Eskişehir Bağları, Sahabiye Mahalleri’nde halk protestolarda bulundu. Kayseri polisi olayları güçlükle yatıştırırken olay, yerel medya ve ulusal medyada geniş yankı uyandırdı.

Dem Parti’den Şok Eden Kayseri Açıklaması: Göçmenlerin Yanındayız!

Göçmenlerin Yanındayız!

Siyasi Partilerden tek tek açıklamalar gelirken Dem Parti’den yayınlanan yazılı açıklama herkesi şaşırttı. Dem Parti Göç ve Mülteciler Komisyonu’ndan yapılan açıklamada; “Göçmenlerin Yanındayız! Göçmenlere karşı yükseltilen ırkçılığin sonuçlarından biri de dün akşam Kayseri'de yaşanan vahşettir. Suriye'den göç etmek zorunda kalan, Kayseri'de yaşayan ailelerin evlerinin, işyerlerinin, arabalarının yakıldığı düşmanca saldırıyı kınıyoruz. Yetkililerin görevi saldırıları durdurmak, göçmenlerin yaşam hakkını korumaktır. Irkçılığın, ayrımcılığın, göçmen düşmanlığının ve körüklenen nefretin değil göçmenlerin yanındayız, birlikte yaşıyoruz, yan yanayız! DEM PARTİ Göç ve Mülteciler Komisyonu “ ifadeleri kullanıldı.

Kaynak: Özel Haber