Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Kuzey Makedonya’dan genç kayakçılar Erciyes Kayak Merkezi’nde bir araya gelerek birbirleriyle yarışacak.

Erciyes Kayak Merkezi’nde ilk kez gerçekleştirilecek yarışma, Türk kayakseverlerin birbiriyle kıyasıya yarışacağı bir organizasyon olurken haberi Kayseri milletvekili Murat Cahit Çıngı sosyal medya hesabından verdi.

Kayseri'de Bu Haftasonu Noterler Açık Olacak Mı? Kayseri'de Bu Haftasonu Noterler Açık Olacak Mı?

Erciyeskayak2

Yarışma adını, Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı, Türk dil ailesine ait dilleri konuşan Türk nüfusuna sahip ülkeler ve topluluklar arası uluslararası kültür örgütü olan Türksoy’dan alıyor.

3-6 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek yarışmaya genç sporcular Erciyes Türksoy Kupası için mücadele edecek.

Erciyeskayak2

TÜRKSOY Genel Sekreter Yardımcısı Sayit Yusuf Erciyes'te Kayseri Milletvekili Murat Cahid Çıngı,  Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Elcuman ve Erciyes A.Ş. Müdürü Zafer Şehirlioğlu ile görüşerek Erciyes TÜRKSOY Kupası hakkında hazırlık toplantısı yaptı.

Erciyes Çıngı

Sosyal medya hesabından duyuru yapan milletvekili Çıngı, Kayserili vatandaşları yarışmaya davet ederek; “Yine ilk ! Yine Erciyes !

Türk Devletleri kayakçıları

 Erciyes Kayak Merkezi‘nde tatlı bir rekabet içerisine giriyor. Türksoy destekleriyle vücut bulan Kupa ümit ediyoruz ki Erciyes’in klasikleri arasına girecek ve bundan sonra her yıl tekrarlanacak.

Erciyes Çıngı2

 5 Mart Salı günü yapılacak Türksoy Kupasına tüm hemşehrilerimizin yoğun ilgisini bekliyoruzaçıklamasını yaptı.

Genç kayakçıların ‘Slalom’ yaparak yarışacağı yarışma Erciyes Kayak Merkezi’ndeki Hacılar Kapı’da bulunan piste gerçekleştirilecek.

Erciyeskayak3

Muhabir: Ali Yalçıntaş