Bir süredir kullanılamayan eski devlet hastanesinin yerine ne yapılacak soruları vatandaşın aklını meşgul ediyordu. Konuya netlik getiren bir gelişme yaşandı. Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ve Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, geçtiğimiz gün Yahyalı ilçesine ziyarette bulunmuştu. Konuşulan konular arasında da Yahyalı’da bulunan eski devlet hastanesinin nasıl değerlendirileceği meselesiydi.

Kayseri Yahyalı Eski Devlet Hastanesinin Yerine Ne Yapılacak 2 (1)

Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk yaptığı açıklamada; “Kayseri Valimiz Sayın Gökmen Çiçek,Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr.Memduh Büyükkılıç ve il protokolümüzün dünkü ziyaretlerinde ilçemiz için önemli kararlar alındı” ifadelerini kullandı.

Kayseri Yahyalı Eski Devlet Hastanesinin Yerine Ne Yapılacak 2 (1)

Kayseri’nin 9 İlçesine Kritik Uyarı Geldi! Önlemlerinizi Alın Kayseri’nin 9 İlçesine Kritik Uyarı Geldi! Önlemlerinizi Alın

Yahyalı Belediye başkanı Esat Öztürk, konuya ilişkin açıklama yaparak Yahyalı’daki eski devlet hastanesinin yerine ne yapılacağını açıkladı. 

Yapılan açıklamada kamuoyuna 2 müjdemizi paylaşmak istiyorum diyerek; “Yahyalı Devlet Hastanesi  eski binasının H.Mustafa Koyuncu Diyanet Gençlik Merkezi ve Yeni kurulacak olan Yahyalı Aile ve Sosyal Politikalar İlçe müdürlüğü hizmet binası olarak tanzim edilmesi. İlçemize hayırlı olsun” açıklamalarını yaptı.

Kaynak: Özel Haber