FETÖ lideri Fetullah Gülen’in Türkiye’ye iade edildiği ile ilgili şok iddialar gündeme geldi. Gazeteci Müyesser Yıldız konuya ilişkin bir yazı yayınladı. Gazetecinin yayınladığı yazıda, ‘ABD’nin, Gülen’i MİT’e teslim ettiği, uçağının Türkiye yolunda olduğu ve bu bilginin şimdilik gizli tutulduğu’ dedi.

Gazeteci Müyesser Yıldız, ‘Günlerdir Pensilvanya’daki çiftliği boşaltılan ve buradan götürülen Fetullah Gülen’in sağlık durumu konuşuluyor, ‘Ölüyor, öldü’ deniliyor. Bugün itibarıyla gündeme gelen son iddia ise; ABD’nin, Gülen’i MİT’e teslim ettiği, uçağının Türkiye yolunda olduğu ve bu bilginin şimdilik gizli tutulduğu. Doğrudur, değildir – bilemeyiz; ama şundan çok eminiz; ABD, Gülen’i verdi veya verecekse mutlaka karşılığında bir şey istemiştir. ABD’ye gidişini hatırlayalım. Kenya’da teröristbaşı Abdullah Öcalan’ı teslim ettiler, karşılığında Gülen’i aldılar. Nitekim Milliyet Yazarı Zafer Şahin de bugün bunu anlatıp, ‘Dönemin Başbakanı Ecevit’i bile şaşırtan bu teslimat aslında küresel çetenin yeni bir projeye başladığının işaretiydi. Öyle de oldu.’ yorumunu yaptı' ifadelerini kullandı.

Kayseri'de Zabıtalardan Kurban Pazarında Sıkı Denetim! Kayseri'de Zabıtalardan Kurban Pazarında Sıkı Denetim!

Gazeteci Yıldız, ‘Çeyrek asır sonra çanların bu kez FETÖ elebaşı için çaldığını, küresel çetenin tıpkı 1999’da olduğu gibi yeni bir proje için kolları sıvadığını kaydeden Şahin, Ölüsünü ya da dirisini Kenya’da Türkiye’ye teslim ederlerse şaşırmayın. Zaten yaşayan bir ölüden farksızdı.” dedikten sonra Gülen’den sonraki ‘Yeni FETÖ’ projesine hazırlıklı olunması uyarısında bulundu. ‘Küresel çete’ malûm; mutlaka ki, Türkiye için yeni iyilikler (!) düşünüyordur. Ancak evvel emirde odaklanmamız gereken, ABD’nin bu ahı gitmiş vahı kalmamış canlı cesedi niye, daha önemlisi ne karşılığında verecek olmasıdır’ dedi.

Kaynak: ÖZEL HABER