Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç yaptığı açıklamalarda projeyle ilgili bilgiler verdi. Büyükkılıç, bu projenin Kayseri ekonomisine büyük katkı sağlayacağını belirterek şunları söyledi: "Bu proje, 21 megavatlık yılda 60 milyon kilovat bize enerji sağlayacak olan rüzgâr enerji santrali projesidir. İncesu bölgemizde, yer tamam, kredi için şimdi ön görüşmeler prensip olarak yapıldı. 2 yıl ödemesiz, 5 yıl ödemeli, yerli bir finansman olacak" dedi.

Projenin ne zaman hayata geçeceği konusunda bilgiler veren  Büyükkılıç, "Muhtemelen Eylül, Ekim ayında, Ulaşım A.Ş.’mizin enerji giderini karşılamak, sübvansiyonu gidermek adına çalışma yapıyoruz. Ekim ayında üretmeye başlayacağız" diye konuştu.

Raylı Proje

Ekonomiye Katkısı Aylık 30 Milyon Lira Olacak Bir Proje

Ulaşım A.Ş. Genel Müdürü Mehmet Canbulut ise projenin ekonomiye aylık 30 milyon lira katkısı olacağının altını çizerek, "21 megavatlık yılda 60 milyon kilovat şu demek oluyor, raylı sistemde tükettiğimiz tüm enerjinin karşılanması, neredeyse bunun bir misli de enerji üretilmesi, ürettiğimiz enerji ile finansmanın karşılanması anlamına geliyor. İzinlerimiz biter bitmez, meclisimize sunduk. Ekonomiye katkısı aylık 30 milyon lira bir olacak bir proje" şeklinde konuştu.

 

Kayseri’de Kaçırılmayacak İhale Fırsatı! 40 Daire 2 Dükkan! Kayseri’de Kaçırılmayacak İhale Fırsatı! 40 Daire 2 Dükkan!

Editör: Ülkü Şimşek