Kayseri’de konut satışları giderek artıyor. Kayserili vatandaşların 2024 yılı başından bu yana aldıkları konut sayıları. Detaylar Kayseri Haberimizde…

Kayseri Kullann

Türkiye İstatistik Kurumu 2024 yılı Mart ayı konut satışlarındaki durumun verilerini açıkladı. Açıklanan verilere göre, Kayseri’de konut satışlarında ki güncel durum nedir, Kayserili vatandaşlar 2024 yılı başından bu Mart ayına kadar kaç tane konuta sahip oldu? Detayları Kayseri Deniz Postası olarak haberimizde derledik.

Konut

105 bin 394 Konut Satıldı

Türkiye İstatistik Kurumu konut satış verilerine göre, ülke genelinde yapılan konut satışları Mart ayında bir önceki yılın aynı ayına göre %0,1 azalarak 105 bin 394 oldu. Türkiye genelinde en çok konut satışı yapan şehir İstanbul, 19 bin 40 konut satışı ile ilk sırada yer alırken, ülke genelinde en az konut satışı yapan şehir 23 konut ile Ardahan olarak en son sırada yer aldı.

Konutt

Mart Ayında 2416 Konut Satışı

Kayserili Başkan Sözünü Tuttu! Kayserili Başkan Sözünü Tuttu!

Açıklanan verilere göre Kayseri ilinde 2024 yılı başından beri satılan konut sayısında durum giderek arttı. Ocak ayında, 1888 konut satışı yapıldığı tespit edilirken bu sayı artarak Şubat ayında, 2212 sayılarına yükseldi. TÜİK’in açıkladığı en son veriler olan Mart ayında ise konut satış sayılarında görülen artış dikkat çekerek, 2416 rakamlarına yükseldi.

Tüik

Kaynak: Özel Haber