İçlerinde Kayseri’nin de olduğu 20 ilde uyuşturucu tacirlerine yönelik ‘Narkoçelik-22’ operasyonu düzenlendi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya X isimli sosyal medya platformundan operasyona yönelik paylaşımda bulundu.

20 ilde düzenlenen ‘Narkoçelik-22’ operasyonlarında; 663 kg uyuşturucu madde, 3 milyon 400 bin adet kök kenevir ve kök skunk ile 436 bin adet uyuşturucu hap ele geçirildi. Bu kapsamda 157 zehir taciri ve sokak satıcısı yakalandı 56’sı tutuklandı 43’ü hakkında adli kontrol kararı verildi. 

20 ilde uyuşturucu madde imalatçılarına ve bunların satışını yapanlar ile sokak satıcılarına yönelik jandarma tarafından düzenlenen ‘NARKOÇELİK-22’ operasyonlarında; 663 kg uyuşturucu madde, 3 milyon 400 bin adet kök kenevir ve kök skunk ile 436 bin adet uyuşturucu hap ele geçirildi. 157 zehir taciri ve sokak satıcısı yakalandı. 56’sı tutuklandı. 43’ü hakkında adli kontrol kararı verildi. 
  
İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 20 ilde uyuşturucu madde imalatçılarına ve bunların satışını yapanlar ile sokak satıcılarına yönelik jandarma tarafından düzenlenen ‘NARKOÇELİK-22’ operasyonlarında; 663 kg uyuşturucu madde, 3 milyon 400 bin adet kök kenevir ve kök skunk ile 436 bin adet uyuşturucu hap ele geçirildiğini, 157 zehir taciri ve sokak satıcısının yakalandığını, 56’sının tutuklandığını, 43’ünün hakkında adli kontrol kararı verildiğini açıkladı. 
  
Bakan Yerlikaya operasyonla ilgili şu ayrıntıları paylaştı,

Kayseri'de Namus Davası Silahlı kavgaya Dönüştü! Kayseri'de Namus Davası Silahlı kavgaya Dönüştü!

‘Aziz milletimizin bilmesini isterim ki; ülkemizi zehir tacirlerinden ve sokak satıcılarından temizlemeye kararlıyız. Uyuşturucu satıcılarının geleceğimiz olan gençlerimizi ve toplumumuzu zehirlemelerine asla izin vermeyeceğiz’ 
  
Cumhuriyet Başsavcılıkları, Jandarma Genel Komutanlığı KOM Daire Başkanlığı koordinesinde İl Jandarma Komutanlıklarınca; 282 ekip ve 846 jandarma personelinin katılımıyla; Diyarbakır, Antalya, Manisa, Van, Ağrı, Hatay, Aydın, Ankara, Hakkâri, Giresun, Tekirdağ, Kahramanmaraş’Narkoçelik-22’ operasyonları düzenlendi. 
 

Kaynak: İHA