Kayseri'de dün akşam yabancı uyruklu bir kişinin, 5 yaşındaki bir cocuğa cinsel istismarda bulundu iddiası üzerine Kayserili vatandaşlar sokağa döküldü. Kayseri'de yaşanan olaylar sonrasında Suriyeliler bugün işyerlerini açamadı. 

Kayseri’de 4 Kişinin Yaralanmasına Sebep Olduktan Sonra Kaçtı! Kayseri’de 4 Kişinin Yaralanmasına Sebep Olduktan Sonra Kaçtı!

Suriye1

İddiaya göre, Danişmentgazi Mahallesi'nde yabancı uyruklu bir kişi, 5 yaşındaki yabancı uyruklu çocuğa cinsel istismarda bulunurken yakalandı. Olayın ardından toplanan kalabalık grup, şahsı almak istedi. Öfkesi dinmeyen vatandaşlar Gecenin ilerleyen saatlerine kadar tepkisini sürdürdü.

Vatandaşların Tepkisi Sert Oldu

Suriye2

Kayseri'nin Melikgazi ilçesinde yabancı uyruklu bir kişinin 5 yaşındaki çocuğu taciz ettiği iddiası üzerine toplanan kalabalık, yabancı uyruklulara ait araçları ateşe verdi. Vatandaşların öfkesi gece geç saatlere kadar dinmedi. kalabalık grup uzun bir süre sakinleştirilemedi. Kalabalık grup gece ilerleyen saatlerde dağıldı. Dün gece yaşanan olayın ardından bugün Suriyelilere ait işyerleri kilitli kaldı. 

Kaynak: Özel Haber