Kayseri'nin köklü üniversitesi adını dünyaya duyurdu.

Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ), WURI 2024 Dünya Yenilikçi Üniversiteler Sıralaması'nda Türkiye’den giren tek üniversite olurken, AGÜ alt kategorilerde Marmara, Koç ve Sabancı üniversiteleri ile birlikte Türkiye’yi uluslararası olarak temsil eden dört üniversite arasında yerini aldı.

A G Ü

WURI 2024 Dünya Yenilikçi Üniversiteler Sıralaması’nda 18. sıraya yerleşen ve listeye Türkiye’den giren tek üniversite olan AGÜ Dünya Yenilikçi Üniversiteler sıralamasında Cambridge, Oxford, Yale, Johns Hopkins ve Columbia gibi dünyanın en başarılı üniversitelerini geride bırakarak, Türkiye’nin gururu oldu.

Hansa Üniversiteler Birliği tarafından üniversitelerin topluma gerçek katkılarını değerlendirmek amacıyla hazırlanan WURI Dünya Yenilikçi Üniversiteler Sıralaması 2024 sonuçları, İsviçre'nin Lugano kentindeki Franklin Üniversitesi'nde bir tören düzenlendi. AGÜ Rektörü Prof. Dr. Cengiz Yılmaz ise katıldığı törende açıklama yaptı.

Agü 1

Öğrenci Desteği ve Katılımı ile Sosyal Sorumluluk alt kategorilerinde 5. sırada yer alan AGÜ, Liderlik alt kategorisinde de 8. sırayı elde etti ve öğrencilerine sunduğu destek ve topluma olan katkısını bir kez daha kanıtladı.

‘Bu başarı üniversitemizin yenilikçi eğitim anlayışı ve topluma sağladığı katkıların bir göstergesidir’ diyen Rektör Prof. Dr. Cengiz Yılmaz, AGÜ’nün bu başarısının üniversitenin eğitimde inovasyonu ve sosyal sorumluluğu ön planda tutarak, dünya çapında tanınan ve saygı duyulan bir kurum olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini göstermekte olduğunu belirtti.

Kayseri’de Teşekkür ve Takdir Belgesi Alan Öğrencilere Müjde: 10 bin 200 TL Ödeme Yapılacak! Kayseri’de Teşekkür ve Takdir Belgesi Alan Öğrencilere Müjde: 10 bin 200 TL Ödeme Yapılacak!

Agüsıralama         AGÜ’nün genel listeye Türkiye’den giren tek üniversite olmasından da ayrıca memnun olduklarını dile getiren Rektör Yılmaz; ‘Bu başarı, aynı zamanda üniversitenin geleceğe yönelik vizyonunu ve dünya çapında eğitimde bir marka olma yolundaki kararlı adımlarını da simgeliyor’ dedi.

Kaynak: KURUM BÜLTENİ