Kayseri’de kurban bayramı münasebetiyle bayramlaşma töreni düzenlendi. Burada konuşan Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, ‘Coğrafya kaderdir diye meşhur bir söz var. Bu coğrafyada yaşamanın bir tek şartı var. İkinci bir şartı yok. O da güçlü olmak’ dedi.

Kayseri’de Dağcılık Heyecanı Başladı Kayseri’de Dağcılık Heyecanı Başladı

Özhaseki Bayram

Kayseri Valiliği önünde düzenlenen bayramlaşma törenine, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Vali Gökmen Çiçek, İl Protokolü ve vatandaş katıldı. Törende konuşma yapan Bakan Özhaseki, İnşallah, nice Kurban Bayramlarını Ramazan Bayramlarını Cumhuriyet Bayramlarımızı dini ve milli bayramlarımızın olduğu o güzel günlere eriştirir diye de dua ediyorum, niyaz ediyorum’ diye konuştu.

‘Bin Yıldır Varız’

Bayram vesilesiyle Filistin’de yaşananlara değinen Bakan Özhaseki, ‘Bir konunun sadece altını çizip ve ayrılacağım. Coğrafya kaderdir diye meşhur bir söz var. Evet bu coğrafyada yaşıyoruz. Bin yıldır varız. Bayrağımız dalgalanıyor. Ezanlarımız okunuyor. Ve gittikçe de gelişiyoruz. Büyüyoruz. Hamdolsun. Bizim bu büyümemiz, güçlenmemiz, düşmanlara korku salıyor. Dostları da elbette ki memnun ediyor. Bu coğrafyada yaşamanın bir tek şartı var. İkinci bir şartı yok. O da güçlü olmak. Eğer güçlü olursanız dimdik durursunuz, yaşarsınız. Kimse size yan bakamaz. Ama zayıf olursanız işte üzerinizde oyunlar kurulmaya başlanır. Şöyle etrafımızdaki ülkelere bir bakın. Ağzı tatlı kaç tane ülke var? Akşam insanların evine huzurla gidebildiği, bombaların patlamadığı, kaç tane ülke var? Hele hele böyle bir bayram arefesinde bir ün için bu sevinci dile getirirken bir taraftan da Filistin'de yaşananlar gördükçe Gazze'de yaşananları gördükçe adeta insanlığımızdan utanıyoruz’ ifadelerini kullandı.

Bayram Özhaseki

‘İnsanlar ölüyor. Çocuklar ölüyor, kadınlar ölüyor hastaneler bombalanıyor. Açlıktan insanlar can veriyor. Fakat insanlık alemi seyrediyor. Ateş kes bile diyemiyor. Yani savaşmayın diyecekler. Bu kadar. Çocukları öldürmeyin diyecekler. Kadınları öldürmeyin diyecekler. Hastaneleri bombalamayın diyecekler. Fakat görünüşte medeni fakat içlerinde vahşi bir batı medeniyeti bu kötülüğü seyretmeye de devam ediyor. Inşallah bizler gücümüz yettiğince oraya yardımcı olmaya çalışacağız. Oradaki savaşı dindirmek için elimizden ne geliyorsa yapacağız. Hep birlikte bunun da mücadelesini vereceğiz’
 

Kaynak: ÖZEL HABER