Marmara’da Korkutan Deprem! Marmara’da Korkutan Deprem!

Kayseri’de yaşanan olayların ardından Vali Gökmen Çiçek uyarıda bulundu.

X isimli sosyal medya platformundan paylaşımda bulunan Vali Gökmen Çiçek Kayseri halkını uyardı. Vali Çiçek, yaşanan olaylarda 21 emniyet personeli ve 1 itfaiye personelinin yaralandığını duyurdu.

Vali Çiçek açıklamalarında şu ifadeleri kullandı,

‘Değerli Kayserili Vatandaşlarımız 30.06.2024 tarihinde kurulan toplumsal olaylarda, 21 emniyet personeli ve 1 itfaiye personel yaralanmıştır. Olaylara karışanlarla ilgili olarak sıklıkla alma işlemleri devam etmektedir. Video inceleme ve şüpheli tespit çalışmaları titizlikle sürdürülmektedir. Sosyal medya hesaplarından provokatif paylaşımlar yaparak, ‘Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik Etme’ suçunu işlediği tespit edilen kişilere gerekmektedir. ⁠Şüphelilerin tespitine yönelik çalışmalar titizlikle sürdürülmektedir.

Değerli hemşehrilerimiz, ülkemizin güvenlik ve bekası bölgelerinde bir sigorta olan Kayserilinin kıymetli vatandaşlarının maksatlı, kışkırtıcı eylemlerinin yer aldığı bir kurum olarak, ulusal güvenliğin korunması ve hemşehrilerimizin huzurunu bozmalarına izin vermeyeceğiz. Vatandaşlarımızın itidalli davranarak hiçbir menfur eylemin içinde bulunmamalarını önemle rica ederiz’ ifadelerini kullandı.
 

Kaynak: ÖZEL HABER