Kayseri’de, 31 Mart’ta gerçekleştirilen Pınarbaşı seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Pınarbaşı Belediye Başkan adayı Deniz Yağan ile Cumhur İttifakı Pınarbaşı Belediye Başkan adayı Menduh Uzunluoğlu yarıştı. Sandıktan çıkan sonuçlarda kesin olmayan sonuçlara göre CHP Pınarbaşı Belediye Başkan adayı Deniz Yağan birinci oldu.

Pinarbasi Belediyesi

Pınarbaşı’da Kaç Kişi Oy Kullanacak? Pınarbaşı’da Kaç Kişi Oy Kullanacak?

Ancak sandıktan çıkan sonuçlara MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy ve partililer, seçimlerde mühürsüz oy kullanıldı iddiasıyla iptal başvurusunda bulundu. İl ve ilçe seçim kurulu yapılan itirazları değerlendirerek, Pınarbaşı seçimlerinin yeniden yapılmasına karar verdi.

Bunun üzerine CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç ve partililer, iptal kararını Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) taşıdı. YSK, yaptığı toplantı sonrası konuyu karara bağladı ve Pınarbaşı seçimlerinin 2 Haziran’da yeniden yapılmasına karar verdi.

Pinarbasi Adaylar

‘289 Oy Fark Attı’

Aradan geçen zamanda her iki parti de seçim çalışmalarını tamamladı ve Pınarbaşı halkı 2 Haziran’da yeniden sandık başına gitti. Sabah 08.00 itibariyle başlayan oy verme işlemleri saat 17.00’da son buldu. Sandıktan çıkan sonuçlarda CHP Belediye Başkan adayı Deniz Yağan, 6 bin 827 oy alarak, rakibi Menduh Uzunluoğlu’na 289 oy fark attı. Menduh Uzunluoğlu ise 6 bin 509 oyda kaldı.

Pinarbasi Secimleri Sonrasi Chp Pozu 1

‘Hakimin Yeri Değişti’

Ayrıca 31 Mart’ta gerçekleşen seçimler sonrası adliyede MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy ile tartıştığı belirtilen Pınarbaşı Hakimi ve İlçe Seçim Kurulu Başkanı Ramazan Kaya’nın görev yeri değiştirildi ve Bozüyük hakimi olarak görevlendirildi.

Flaş Atama Kararı! Pınarbaşı’da O İsim Gitti, Yeri Boş Kaldı 3

Bir Görev Değişimi Daha Yaşandı

Seçim ve silahlı saldırı olaylar ile gündemden düşmeyen Pınarbaşı ilçesinde bir değişiklik daha yaşandı. Buna göre Pınarbaşı Kaymakamı olarak görev yapan Mesut Bolat’ın Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle ilçedeki görevine son verilerek, Adıyaman Gerger İlçe Kaymakamı olarak görevlendirildi.

Kaynak: Özel Haber