Sürücüler Dikkat! Akaryakıta Zam Geldi! İşte Güncel Fiyatlar! Sürücüler Dikkat! Akaryakıta Zam Geldi! İşte Güncel Fiyatlar!

31 Mart 2024 tarihinde yapılan yerel seçimlerin ardından AK Parti’den İyi Parti’ye geçen Tomarza Belediyesi’nin borcu dikkat çekti. Belediye’nin borcu, gerçekleştirilen Haziran ayı Meclis Toplantısı’nda yeniden gündeme getirildi.

22 Bin Nüfuslu İlçenin Toplam Borcu Dudak Uçuklattı!

Meclis toplantısının gündem maddelerinden olan belediyenin toplam borcu açıklandı. Söz alan Tomarza Belediyesi Mali İşler Müdürü Ahmet Özcan, güncel borç durumunu açıkladı; “Güncel mali hesabında üçüncü şahıslara ve firmalara 21 milyon 219 bin 575 lira, muhasebeleştirilmemiş giderler olarak 14 milyon 993 bin 906 lira,  sözleşmesi bir önceki dönemde imzalanmış ancak teslim süresi devam eden taahhütlerden dolayı 3 milyon lira, yapılandırılmış vergi ve sigorta emekli sandığı 2 milyon 506 bin 363 lira, İller Bankasından 7 ayrı krediye 14 milyon 255 bin 871 lira, emekliliği gelen 10 tane işçimiz var. Bunların 10 milyon lira kıdem tazminatı, belediyemiz şirketi Tomarza İmar A.Ş. ve Mal Müdürlüğüne 8 milyon 200 bin Türk Lirası yani toplamda Tomarza Belediyesi ve belediye şirketimizin 74 milyon 174 bin 657 TL borcu var” açıklamalarını yaptı.

Her Şey Şeffaf!

Belediye Başkanı Osman Koç, “İnternet sitesine de bu rakamları koyacağız, herkes görsün. Kimlere ne borç varsa, Ahmet Bey’den bilgi almanızda hiç bir mahsur yok. Her şey şeffaf olsun” dedi.

Önümüze Bakalım!

Önceki dönem AK Parti’de olan belediye ile ilgili açıklamada bulunan Başkan Osman Koç, “Eskiyle ilgili bir çekişmemiz, kalkışmamız olmasın. Biz önümüze bakalım” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Özel Haber