Melikgazi ilçesinde ihtiyaç doğrultusunda projeler devam ediyor. Melikgazi Belediyesi, uygun görülen mahallelerde Aile Sağlığı Merkezi açarak vatandaşların sağlık hizmetlerinden yararlanmasını sağlıyor. Bu kapsamda son 5 yılda Melikgazi’de 15. ASM’nin açılması planlanıyor.

Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, ilçede Yeniköy Mahallesi’nde Melikgazi Belediyesi Hatice-Azmi Nalbantoğlu Aile Sağlığı Merkezi 9 Temmuz Salı günü açılacağını duyurdu.

Kayseri’nin Melikgazi İlçesinde 15.’Si Açılıyor! (2)

Yeniköy Mahallesinde açılacak ASM ile vatandaşların sağlık hizmetlerini karşılayacağını belirten Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, “Melikgazi’mize değer veren hizmet ve yatırımlarımıza bir yenisini daha ekliyor; her geçen gün hizmet sayımızı artırmaya gayret ediyoruz. Vatandaşlarımıza verdiğimiz sözleri tutmanın, ilçemizi nitelikli hizmetlerle donatmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 'Önce sağlık' temasıyla ilçemize 5 yılda 15 adet aile sağlığı merkezi kazandırmayı başardık. Butik tarzda hayata geçen aile sağlığı merkezlerimiz ile vatandaşlarımız kendi mahallelerinde, ulaşım sıkıntısı yaşamadan, hızlı bir şekilde sağlık hizmetinden faydalanabilmektedir.

Kayseri İçin Önemli Duyuru! Uymayanlara Yasal İşlem Uygulanacak! Kayseri İçin Önemli Duyuru! Uymayanlara Yasal İşlem Uygulanacak!

Kayseri’nin Melikgazi İlçesinde 15.’Si Açılıyor! (3)

Bu kapsamda Melikgazi Belediyemiz ve hayırseverimizin iş birliği ile Yeniköy mahallemizde hizmet verecek olan Melikgazi Belediyesi Hatice-Azmi Nalbantoğlu Aile Sağlığı Merkezimizi hayata geçiriyoruz. Aile sağlığı merkezimiz 4 hekim kapasiteli ve 2 eczaneye sahip olup içerisinde muayenehaneler, tıbbi müdahale odası, aşı odası ve bebek izlem, gebe takip odası, seminer-eğitim odası, laboratuvar yer alan sağlık merkezimiz zemin ve 1. kattan oluşuyor. 9 Temmuz Salı günü Yeniköy Mahallesi Lefke Caddesi’nde saat 16.00’da gerçekleştireceğimiz resmi açılış törenimize tüm hemşehrilerimiz davetlidir” ifadelerini kullandı.

Kayseri’nin Melikgazi İlçesinde 15.’Si Açılıyor! (4)

Kaynak: Kurum Bülteni