Kayseri Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısı, Başkan Memduh Büyükkılıç başkanlığında gerçekleşti. Çoğunluğun sağlandığı Belediye Meclisi’nde 84 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. Meclis Toplantısı’nın sonuna doğru, CHP Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Özgür Özer, dikkat çekecek projeyi mecliste Başkan Büyükkılıç’a sordu. Başkan Büyükkılıç, konuya ilişkin kısa bir açıklamada bulundu.

Kayseri’nin akşam iş çıkış saatlerinde en çok trafik tıkanıklığının yaşandığı bölge olarak bilinen DSİ bölgesi ile ilgili yeni bir ulaşım projesi planlanıyor. Katlı kavşak olarak planlanan proje ile ilgili henüz net bir maliyet olmasa da Başkan Büyükkılıç, bir sonraki meclis toplantısının yapılacağı 8 Temmuz tarihini işaret ederek zaman istedi.

Kayseri'nin 3 Mahallesinde Ulaşım Daha Kolay Olacak! Kayseri'nin 3 Mahallesinde Ulaşım Daha Kolay Olacak!

Kayseri'nin Trafiği Nefes Alacak! Kesintisiz Ulaşım Geliyor!

Projenin detaylarıyla ilgili yapılan açıklamada; “Klasik battı çıktı olacak. Biliyorsunuz onun öncesinde bir kavşağımız daha var, Şehir Terminali’nin önünde. Otogar tarafında yapılan projeye benzer bir proje olacak. Bu projeyle Organize Sanayi Bölgesi’nden, Şeker ve Anbar tarafından çıkan bir araç, Kartal Kavşağı’na kadar kesintisiz olarak gelmiş olacak” ifadeleri kullanıldı.

Kayseri’nin trafiğini rahatlatacak ulaşım projesinde detaylar önümüzdeki meclis toplantısında belli olacak.

Kaynak: Özel Haber