Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, AK Parti Genel Başkan Vekili Mustafa Elitaş ile birlikte Tomarza ilçesinde Cumhur İttifakı Mitingi’ne katıldı. Başkan Büyükkılıç, coşkulu kalabalığa hitap ederek, “Sizleri alnınızdan öpüyorum, bizim gururumuz, yiğitlerin yurdusunuz. El ele, gönül gönle, Allah’ın izniyle 17-0, çifte bayram yapacağız inşallah” dedi.

Başkan Büyükkılıç, burada ‘‘İşte Başkan, İşte Tomarza’, ‘Dik dur eğilme, Dadaloğlu seninle’ sloganları ile karşılandı. Coşkulu kalabalığa hitap eden Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, “Bizleri her zaman bağrımıza basan, Anadolu’nun güzel insanları, Dadaloğlu’nun torunları, Tomarza’mızın gülleri sizleri buradan selamlıyorum” dedi.

Biz eser ve hizmet belediyeciliği yapıyoruz

Kayseri'de Büyükşehir'in Projesi Türkiye'ye Örnek Gösteriliyor Kayseri'de Büyükşehir'in Projesi Türkiye'ye Örnek Gösteriliyor

Tomarza’nın gönlündeki yerinin ayrı olduğunu ifade eden Başkan Büyükkılıç, sözlerini şöyle sürdürdü: “Tomarza, cumhurun kalesi, Allah’ın izniyle bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bugüne kadar bizlere destek verdiniz, bizler de hizmetlerimizle sizlere layık olmaya çalıştık, sizleri mahcup etmedik. Taşraya en çok dönemin geldiği hizmeti son 5 yılda biz yaşattık. Sizlerin evladıyım, sizlere layık olmaya çalışıyorum. Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Devlet Bahçeli’nin karşısında güçlü bir oy ile ‘Halkımızın teveccühü ile seçildik, geldik’ demeliyim. 17-0 diyoruz ama Tomarza’mızın gönlümüzdeki yeri başka, el ele vermek suretiyle, bugüne kadar yaptığımız hizmetlerle birlikte, bundan sonraki süreçte daha fazlasını yapacağımızdan müsterih olun. Biz eser ve hizmet belediyeciliği yapıyoruz, kimseyi ayrıştırmadan, ötekileştirmeden, sizlere layık olmaya çalışıyoruz.”

Tomarza icraata aşık. Tomarza esere layık

Hiç kimsenin hasmı olmadıklarını ifade eden Büyükkılıç, “Biz diyoruz ki Tomarza hizmete aşık, Tomarza icraata aşık. Tomarza esere layık. Onun için Memduh başkanın şahsında Davut kardeşimle el ele, inşallah Tomarza kenetlenecek, cumhurun kalesi olarak bizlere sahip çıkacak” diyerek ilçeye doğal gaz getirdiklerini, asfalt hizmetleri gerçekleştirdiklerini, kilit parke çalışması yaptıklarını ve eksikler varsa gidereceklerini de söyledi.

'Sizleri Bağıma Basıyorum, Çünkü Siz Bizi Bağrınıza Bastınız'

Başkan Büyükkılıç, “Ben görüyorum ki elhamdülillah Tomarza kararını vermiş, diyorum ki şu kalan 4 gün içerisinde ev ev, kapı kapı hep beraber dolaşacağız. Çalmadık kapı bırakmayacağız. Rehavete kapılmayacağız. Mutlaka sandığa gideceğiz, gitmeyenleri götüreceğiz” diyerek ilçe sakinlerinden destek talep etti.

Yatırımdan yatırıma, hizmetten hizmete koşan Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin yatırıma en çok pay ayıran Büyükşehir olduğunu hatırlatan Büyükkılıç, “Haramı, helali biliriz, israfın ne olduğunu biliriz, insafla da adaletle de muamele ederiz. O açıdan sizleri bağıma basıyorum, çünkü siz bizi bağrınıza bastınız” ifadelerinde bulunarak seçimle birlikte çifte bayram yapacaklarını umut ettiklerini dile getirdi.

'Ankara’da ve Türkiye’de Gurur Kaynağımız Olmuş'

AK Parti Genel Başkan Vekili Mustafa Elitaş da Başkan Büyükkılıç’ın Ankara’da ve Türkiye’de kendileri için gurur kaynağı olduğunu dile getirerek, “Tomarza maşallah şu görüntüyle tamam inşallah diyor. Kayseri, Türkiye’deki şehirler içerisinde belediye başkanları yönünden en şanslı şehirlerimizden birisi. 1950 yılından itibaren ilimizi yöneten belediye başkanları, büyükşehir belediye başkanları hep örnek olmuşlar, gurur kaynaklarımız olmuş. En son büyükşehir belediye başkanımız Sayın Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediye’sindeki yaptığı büyük başarılar, eserlere attığı imzalar 5 yıldır da Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nde Ankara’da ve Türkiye’de gurur kaynağımız olmuş. Kendisine teşekkür ediyorum hemşehrilerimiz adına” dedi.

Türkiye’de ve Kayseri’de Cumhur İttifakı olarak yola çıktıklarının altını çizen Elitaş, “16 ilçemizin 5 tanesinde Milliyetçi Hareket Partisi’nin gösterdiği adayları hep beraber destekliyoruz. 11 ilçemizde ve büyükşehirde AK Parti’nin gösterdiği belediye başkanı adaylarını yine Cumhur İttifakı olarak hep birlikte destekliyoruz” dedi.

Elitaş, Tomarza ilçesi Pusatlı ve Dadaloğlu Mahallelerinin de doğal gaza kavuşacağını söyledi. Deprem bölgesindeki vatandaşların yaralarını sardıktan sonra Tomarza’da da TOKİ çalışmalarına başlanacağının müjdesini veren Elitaş, Büyükşehir’de Başkan Büyükkılıç’ı, Tomarza da ise Davut Şahin’i seçtirmeye kararlı mıyız diye sorarken Tomarzalılar coşkuyla evet cevabını verdi.

AK Parti Kayseri İl Başkanı Fatih Üzüm de büyük bir aile olduklarını belirterek, “Tomarza’yı böyle gördük mutlu olduk. Tomarza hiç kimseye geçit vermez. Cumhur İttifakı’nın Kayseri’deki en önemli temsilcisi Tomarza’dır. Eğer Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve bilge lider Devlet Bahçeli Cumhur İttifakı’nı kurmuş ve Tomarza’da adayımız Davut Şahin demişse ok gibi onun arkasında duracağız” ifadelerinde bulundu.

Her Alanda İlçemiz Gelişiyor

Tomarza Belediye Başkanı Davut Şahin de ‘nabzı Cumhur İttifakı atan Tomarzalı hemşehrilerim’ diye seslendiği konuşmasında, “İlçemizi halk ile beraber yöneteceğiz. STK’larımızla, resmi kurumlarımızla, Büyükşehir’imizle, muhtarlarımızla, parti teşkilatlarımızla el ele verip, omuz omza verip ilçemize hizmet edeceğimizi söylemiştik. İlçemizde, sağlıkta, eğitimde, ulaşımda, sosyal hizmette, kültür sanatta, sporda neler yapıldığını zaten sizler biliyor, yakinen takip ediyorsunuz.

İlçemiz altyapıda imarı bitmiş, kamulaştırmaya geçilmiş, doğal gaza kavuşmuş, KASKİ’miz, KCETAŞ’ımız altyapısını bitirmiş, üst yapıda yüksekokulumuzla, fen lisemizle, diğer okullarımızla, öğrenci yurtlarımızla ilçemiz adeta eğitim üssü olmuş, birinci, ikinci, üçüncü etaptaki konutları ile hastanemizle, kabak çekirdeği kavurma paketleme tesisimizle, baştan sona yenilediğimiz stadyumumuzla, banka şubeleri ve çoğaltarak sizlere hizmet verdiğimiz araç filomuzla kısacası yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır” ifadelerinde bulundu.

Muhabir: KURUM BÜLTENİ