"Türkiye Yüzyılında Çalışma Hayatı: Emeğin, Sendikal Örgütlenmenin ve İstihdamın Geleceği" başlığı altında Ankara’da 13. Çalışma Meclisi Toplantısı düzenlendi. Toplantıya Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’ın yanı sıra Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan ve diğer sendika temsilcileri katıldı.
Toplantıda konuşan Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay’ın açıklamaları tepki topladı. İşletmelerin yaptıkları zamlar hakkında konuşan Ergün Atalay, ‘market’ sahiplerini hedef aldı. 

Çanakkale’deki Orman Yangını Hakkında Yeni Gelişmeler! Çanakkale’deki Orman Yangını Hakkında Yeni Gelişmeler!

Türk-İş genel başkanı Ergün Atalay’ın konuşması ise şu şekilde; “Asgari ücret var, bir de asgari zamcılar var. Asgari ücretin daha 'A'sını konuşur konuşmaz asgari zamcılar harekete geçip zam yağdırıyor. Bunlar cezadan korkmuyor, başka bir şey lazım. Bu marketleri bir yıl kapatın bakalım bir daha yapıyor mu? Bunlar tek dünyalık insanlar. Bedelini bu dünyada da öbür dünyada da öderler” açıklamalarını yaptı.
Sosyal medyada kısa sürede tepkilerin odağı olan konuşmaya, vatandaşlar, ‘girdi maliyetleri’ ne olacak diye sormaya başlayarak eleştirilerde bulundu. 

Kaynak: haber merkezi