Ak Parti Kayseri Milletvekili Murat Cahit Cıngı, Kayseri'nin Kapadokyası olan Soğanlı'nın yapılan çalışmalarla dünyaya açıldığını söyledi.

Başkan Çolakbayrakdar’dan Belediye Şantiyesine Çat Kapı Başkan Çolakbayrakdar’dan Belediye Şantiyesine Çat Kapı

Ak Parti Kayseri Milletvekili Murat Cahit Cıngı, "Hem Kayseri Büyükşehir belediyesi hem de Kayseri Valiliği'nin gayretleri ile  muhteşem bir altyapıya kavuşan Soğanlı'da aynı Göremede’kiler gibi balon uçuşları iki yıldır yapılıyor ve yerli-yabancı turistin keyifli anlar geçirmesi sağlanıyor" dedi.

TRT’de gösterime giren “Karaağaç Destanı” dizisinin de Soğanlı’da çekildiğine dikkat çeken Milletvekili Murat Cahit Cıngı, "Bu dizi Soğanlı ve Kayseri’nin tanıtımında müthiş bir etki uyandıracak ve turizmimize önemli bir canlılık katacak. Daha önce Kayseri Mahallesi’nde çekilen bölümlerde film setini ziyaret etmiştik.

Bugün de Yeşilhisar Belediye Başkanı Halit Taşyapan ve ilçe Başkanımız Hasan Besirhanbeyoğlu ile Soğanlı’daki çekimleri yerinde görüp oyuncu ve set görevlileri ile buluştuk. Onlar da filmcilik tekniği açısından burası keşfedilmemiş muhteşem bir yer olduğunu belirttiler" diyerek sözlerini tamamladı. 
 

Muhabir: HABER MERKEZİ