31 Mart Yerel Seçimlerinin ardından Pınarbaşı seçim sonuçlarına itiraz ve iptal süreleri başlamış, yapılan itirazlara rağmen Pınarbaşı ilçesi için yeniden seçim kararı verilmişti. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, yayımladığı basın açıklamasında CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç'e sert çıkışmıştı.

Bütçe1 Aşkın Genç

Ersoy’un sert çıkışı sonrası CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç’ten cevap geldi. Genç, yaptığı paylaşımda, “Kayseri Milletvekili Baki Ersoy’un şahsımı hedef alarak defaatle yaptığı açıklamalara cevap verme gereği hasıl olmuştur; Çok şükür benim bugüne kadar ne karakolda ne de mahkemede hiçbir işim olmadı. Bugüne kadar Aşkın Genç olarak vekalet verdiğim bir avukatım bile olmamıştır. 50 yıldır Kayseri’de ticaret ve siyaset yapan bir aile olarak herkes bunu çok iyi bilir” dedi.

Olayları Yatıştırmak İçin Var Gücümle Çalıştım

Seçim gecesini anlatan Aşkın Genç, “Benim 31 Mart gecesi Pınarbaşı Adliyesi’nde şahit olduğum, bir milletvekilinin devletin hakimine küfrettiği ve saldırdığıdır. Ben bir Kayseri Milletvekili olarak sağduyu göstererek olayların büyümesini engellemek ve yatıştırmak için var gücümle çalıştım. Hâkim Bey’in Kaymakam Bey’in makamına geldiğinde Baki Bey’i işaret ederek “Sen bana küfredemezsin, sen bana vuramazsın” dediğinde onu yatıştırmak ve teskin etmek için elimden geleni yaptım. Buna Allah da şahittir, oradaki yetkililer de” diye konuştu.

Bırakın Devlet İşini Yapsın

Kınıyorum diyen Aşkın Genç, “Baki Bey’in yaratmış olduğu gergin ortamı ve kitleyi yatıştırmaya yönelik çabalarımı ve gayretimi kamuoyuna bu şekilde yansıtmasını esefle kınıyorum, çok yazık. Olaylar tüm kamuoyunun ve kameraların önünde yaşanmıştır. Benim Kaymakam Bey’in odasında ısrarla söylediğim şey “Oylar sandığa nasıl giriyorsa sandıktan da öyle çıkmalı. Islak imzalı tutanaklar her parti yetkilisinde mevcuttur. Bırakın devlet işini yapsın, bırakın ilçe seçim kurulu işini yapsın.” İfadelerini kullandı.

Sandığa Gidip Daha Büyük Farkla Kazanacağız

Herkes yaşananları çok iyi biliyor diyen Genç, “Pınarbaşı ve Türkiye kamuoyu o gece orada ve sonrasında yaşananları çok iyi biliyor. Kazandığımız seçimin nasıl iptal edildiğini de biliyor. Pınarbaşılı hemşerilerimin 2 Haziran’da sandığa gidip oylarını kullanarak bu sefer çok daha büyük bir farkla Sn. Deniz Yağan’ı Belediye Başkanı olarak seçeceklerine inancım tamdır. Emeklinin, işçinin, öğrencinin içinde bulunduğu durum ile ilgili olarak söyleyeceğiniz tek bir söz yok mu? Devraldığımız belediyelerin borç yükü ile ilgili söyleyeceğiniz tek bir söz yok mu? Tüyü bitmemiş yetimlerin hakkının Cumhur İttifakı belediyelerinin saltanat ve şatafatına harcanması konusunda tek bir sözünüz yok mu?” şeklinde konuştu.

Sözlerini sürdüren Genç, “Olmayan gündemler yaratmak yerine Pınarbaşı halkı bu soruların cevaplarını bekliyor:

-Pınarbaşı neden gelişmedi?

-Pınarbaşı neden göç veriyor?

Pınarbaşı Mitingi Olay Oldu! O İsimden Tepki Gecikmedi! Pınarbaşı Mitingi Olay Oldu! O İsimden Tepki Gecikmedi!

-Pınarbaşı’nın memurları neden Pınarbaşı’nda oturmuyor?

-Pınarbaşı’nın okulları neden başarısız?

-Pınarbaşı’nın camilerinde neden imam yok?

-Doğalgaz Kayseri’nin tüm ilçelerinde kullanılırken neden hala Pınarbaşı’nda yok?

-Pınarbaşı belediyesinin borcu ne kadar?

-Kışın D-300 karayolunda yaşanan kazaların önüne neden geçilemiyor?

-Tarihi öneme haiz ve çok önemli bir kavşak noktasında yer alan Pınarbaşı neden tarım ve hayvancılıkta geriliyor da olumlu hiçbir konuda bir arpa boyu yol alamıyor?

-Meslek yüksek okulu bölümleri neden geliştirilemiyor? Öğrenci kapasitesi neden artırılamıyor? Neden 4 yıllık fakülteler açılamıyor?” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi