Kocasinan ilçesine bağlı Argıncık Mahallesinde yıllardır kanayan yara bu seçimde de gümdeme getirildi. Her seçim verilen ancak gerçekleştirilmeyen vaadler bu seçimlerden sonra uygulanacak mı? Argıncık Mahallesi kentin en merkezi yerinde neredeyse köy hayatı yaşıyor. Eski ve yıkık dökük evleri ile yıllardır gelişmeyen mahallede vatandaş kentsel dönüşüm bekliyor. 

Argıncık Kentsel Dönüşüm (2)

Bu seçimlerde istediği değişimim ve bölgesel gelişimi almayı bekleyen Argıncık mahallesi halkı başkan adaylarından söz istedi. Mevcut Kocasinan Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Ahmet Çolakbayrakdar da Argıncık mahallesi için yıllardır eksik kalan kentsel dönüşüm çalışmlarını bu seçimde de gündeme getirdi. Vatandaş soruyor: Argıncık Mahallesinde ne zaman kentselş Dönüşüm gerçeklşetirilecek? Mahalle ne zaman gelişecek?

Argıncık Kentsel Dönüşüm (4)

Argıncık Mahallesinde kentsel dönüşüm yapmayı planladıklarını belirten Çolakbayrakdar, “Özellikle Argıncık bölgesinde çocuklarımıza daha güzel yaşam sunabilmek için yoğun gayret gösteriyoruz. Argıncık Mahallesinde kendi içinde olan zorluklardan dolayı hızla ilerleyemiyoruz. Blok blok ve parsel parsel çözüme başladık. Argıncık’ta değişim bütün Kayseri’nin beklentisidir.

Argıncık Kentsel Dönüşüm (3)

Burayla ilgili 5 yıl çalıştık ama istediğimiz gibi yol alamadık. Argıncık bölgesini de çözeceğiz.  Argıncık için İlçe Jandarma’nın bulunduğu yerde boş alan var. Bu alanın bir kısmını Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin girişimiyle daha hızlı yol kat ettik.

Kayseri'de Şehit ve Gazi Çocuklarına Sürpriz! Kayseri'de Şehit ve Gazi Çocuklarına Sürpriz!

Milli Emlak Kurumundan kentsel dönüşüm rezerv alanı olarak Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığından onayı çıktı ve jandarma ile protokol yapma aşamasına geldik. En yakın zamanda protokol yapılacak ve orası Argıncık kentsel dönüşüm için rezerv alanı olacak. ” dedi.
 

Editör: Ahmet Bolat