Haziran ayının gelmesiyle hava sıcaklıları da artmaya başladı. Uzmanlar tarafından uyarılar arka arkaya geliyor. Bir uyarı da Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’den geldi.

Bakan Özhaseki sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı; Meteoroloji Genel Müdürlüğümüzün hava tahmin raporuna göre, yurdumuz genelinde bugünden itibaren hava sıcaklıklarında artış beklenmektedir” dedi.

Kayseri'nin Komşusunda Dolu Yağdı! Kayseri'nin Komşusunda Dolu Yağdı!

‘Vatandaşlarımızın Duyarlı Hareket Etmelerini Bekliyorum’

Sıcaklıkların 40 dereceği göreceğini söyleyen Bakan Özhaseki, “Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 3 ila 8 derece üstünde seyretmesi, bazı illerimizde sıcaklıkların 40 derece ve üzerinde olması öngörülüyor.  Sıcaklıkların yükselmesiyle birlikte, Meteoroloji Genel Müdürlüğümüzün verileri uyarınca; Yaşlı ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmalarını istirham ediyorum. Ülkemizin akciğeri olan ormanlarımızda herhangi bir yangın meydana gelmemesi için vatandaşlarımızın duyarlı hareket etmelerini bekliyorum” diye konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi