Kayseri Adliyesi Kâtibinin Zimmet Davasında Görevsizlik Kararı! Kayseri Adliyesi Kâtibinin Zimmet Davasında Görevsizlik Kararı!

Kayseri’de ablasıyla kavga eden 17 yaşındaki E.B. Eniştesi H.K’yı kendisine cinsel taciz yapmakla suçladı. Mahkemelik oldular.

Kayseri’de 3 yıl önce Y.K ile evlenen H.K.’nın hayatı Baldızı E.B.’nin evlerinde kalmaya başladıktan sonra kâbusa döndü. İki çocuğu olan H.K. baldızı tarafından cinsel taciz suçlamasıyla karşı karşıya kaldı.

Asansörde ve Arabada Taciz Etti

Eniştesi H.K.’nin 3 yıl önce kendisini asansörde ve kendi arabasında tacizde bulunduğunu iddia eden E.B. mahkemeye suç duyurusunda bulundu. Ancak, mahkeme celbi kendisine ulaşmasına rağmen duruşmaya katılmadı.

Enişte Kendini Savundu

H.K. Suçlamaların asılsız olduğunu belirterek, “Bahsedildiği tarihte anlatılanlar gerçek yaşantımızla uyuşmuyor. Abamın kapıları otomatik kapanacak kadar üst model değil. Ayrıca asansörde hiçbir zaman yalnız kalmadık. Ablasıyla kavga ettiklerini biliyorum. Kavganın yansıması olarak bana iftira attığını düşünüyorum” dedi.

Abla Tanık Olarak Katıldı

Mahkemeye abla Y.K. tanık olarak katıldı. Kocasının üzerine atılı suçları gerçekleştirdiğine inanmadığını ve sonun kadar güvendiğini söyledi. Kardeşinin kocasına iftira attığını belirtti.

Belalı Baldız Duruşmaya Katılmadı

Tarafları dinleyen mahkeme heyeti tebligat almasına karşın duruşmaya katılmayan E.B.’nin bir sonraki mahkemeye davet edilmesini, gelmediği takdirde arkasından karar verileceğini ve davalı baldızın dinlenmesi için mahkemeyi Mayıs ayına erteledi.

Editör: Ahmet Bolat