Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesinde Pazar günü yenilenecek olan yerel seçimler için CHP Kayseri İl Başkanı Feyzullah Keskin tarafından basın toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan Keskin, “Pınarbaşı'nda çok ilginç şekilde bir şekilde gergin ve kaos ortamı yaratılmak isteniyor. 31 Mart gecesinde yaratıldı. 31 Mart'tan bugüne kadar da yaratılmaya devam ediliyor. Pınarbaşı halkı yıllardır etnik yapı farklılığına rağmen kardeşçe birlikte yaşamaktadırlar. Ama 31 Mart'tan bu yana seçimi kazanmak adına birlikte kardeşçe yaşayan Pınarbaşı halkını ayrıştırmaya yönelik siyasiler tarafından açıklamalar yapılmaktadır. Biz bunu kınıyoruz. Biz sadece 2 Haziran'ı düşünmüyoruz. 3 Haziran'ı da düşünüyoruz. O yüzden kim kazanırsa kazansın Pınarbaşı halkı 3 Haziran'da huzurlu bir şekilde devam etsin. Bu anlamda hakkı gasp edilmiş bir belediye başkanı var. 2 aydır koltuğuna oturtulmayan, 2 aydır mazbatası verilmeyen Deniz Yağan Bey var. İnanıyorum ki hak yerini bulacak” dedi.

Chp’li Keskin Kayseri Şeker Kimsenin Babasının Malı Değildir! (3)

Özhaseki, Kayseri'ye Yerleşti! Siyaseti Tamamen Bırakıyor Mu? Özhaseki, Kayseri'ye Yerleşti! Siyaseti Tamamen Bırakıyor Mu?

‘Her Şeyin Bir Dengesi Vardır’

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’a eleştirilerde bulunan Keskin, “Pınarbaşı seçimlerinde siyasilerin vaatleri olabilir. Çok doğaldır. Her siyasi parti adayının kazanması için mücadele edecek vaatlerde bulunacak. Ama üzüldüğümüz nokta şu. Yıllardır Pınarbaşı'nı unutanlar, Pınarbaşı'nın sadece haritadan yerini bilenler, belki 5 yıl yapmış olduğu görev süresinde 5 kere gitmeyen Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, her hafta Pınarbaşı yollarında. Kendisi artık büyükşehir belediye başkanı olmuştur. Deniz Yağan’da seçilse birlikte çalışacaktır, diğer adaylar seçilse de birlikte çalışacaktır. Her şeyin bir dengesi vardır” diye konuştu.

Chp’li Keskin Kayseri Şeker Kimsenin Babasının Malı Değildir! (1)

‘Verilen Vaatler Pınarbaşı’na Yönelik Olsun’

Her şeyin bir dengesi vardır diyen Keskin, “Kendisi yüzde 62 istenmeyen bir belediye başkanıdır. Kendisine oy vermeyen yüzde 62’nin de belediye başkanı. O yüzden Pınarbaşı'na verdiği vaatler Pınarbaşı'na yönelik olsun. Bir adayın kazanmasına endeksli olmasın. Sayın bakan da bu hataya düşüyor. Sayın büyükşehir belediye başkanı da bu hataya düşüyor. Terminal binasının temeli atıldı. Bu suçtur. İhalesi olmadan, ihaleye çıkartılmadan siz orada bir temel atamazsınız. Oraya gidip göstermelik bir beton atarak yıllardır yapmadığınız bir hizmeti seçimde yaptınız. İhalesiz orada açılış yapılmaz. Çünkü kimin yapacağı belli değil. Buna benzer bir sürü vaatler var” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Özel Haber