Tokat'ta meydana gelen depremlerin bilançosu gün ağarınca ortaya çıktı. Depremin merkez üssü havadan görüntülendi.

Tokat'ta dün deprem çevre illerden de hissedildi. Kayseri'de de hissedilen deprem korku ve paniğe neden oldu. Tokat'ta önceki gdün meydana gelen 5,6'lık depremin ardından gün ağarınca hasarın boyutu netlik kazandı.

Depremin merkez üssü olan Sulusaray ilçesi dron ile havadan görüntülendi. Dron'un çektiği görüntülerde, depremin vurduğu bölgelerde binaların yıkıldığı, cami minarelerinin düştüğü, kayalarla kapanan yolların açıldığı görüldü.

Tokatta Deprem4

AFAD Ekiplerinin Çalışmaları Aralıksız Devam Ediyor

AFAD Ekipleri, hasar tespit çalışmalarına hızla devam ederken ve zarar gören bölgelere yardım ulaştırılması için koordinasyon sağlanıyor.

Tokatta Deprem2

Kayseri’de İş Arayanlar Dikkat! 4 Firma Personel Arıyor! Kayseri’de İş Arayanlar Dikkat! 4 Firma Personel Arıyor!

Depremin etkisiyle oluşan hasarın tam boyutu ve zarar görenlerin durumuyla ilgili detaylı bilgilendirme yetkililer tarafından gün içerisinde yapması bekleniyor.

Tokatta Deprem

Depremde ahırın duvarı yıkılan ve evinde çatlaklar olduğu için geceyi dışarda geçirmek zorunda kalan Tekke Mahallesi sakinlerinden Recep Göktepez, "Bir anda deprem oldu. Evin önünde oturuyordum kalkamadım. Sabaha kadar arabada bekledik. Ahır duvarı komple uçtu. Evde de çatlaklar olduğu için giremiyorum" diye konuştu.

Tokatta Deprem1

Muhabir: İHA