İçişleri Bakanlığı’nın yaptığı bir son dakika açıklamasına göre, Ankara'da 1 emniyet müdürü ve 2 müdür yardımcısı görevden uzaklaştırılmıştı. Uzaklaştırılan 3 emniyet mensubu gözaltına alındı.

Olay, 9 Mayıs günü, haklarında, bir organize suç örgütü ile ilgili sosyal medyada iddialar olduğu öne sürülen 3 emniyet mensubu görevden uzaklaştırıldı.

İçişleri Bakanlığı, ‘Ankara'daki bir organize suç örgütüyle ilgili sosyal medyada yer alan iddiaların açıklığa kavuşturulabilmesi için İçişleri Bakanlığımızca görevlendirilen Mülkiye Müfettişlerince, soruşturmanın selameti açısından Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Yardımcısı, Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü ve Müdür yardımcılarından uzaklaştırılmışlardır’ duyurusunda bulunmuştu.

Yıldırım Düşen Evden Alevler Yükseldi! Yıldırım Düşen Evden Alevler Yükseldi!

Ayhan Bora Kaplan suç örgütüne ilişkin iddialarda adı geçen emniyet mensupları, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturma kapsamında evlerine yapılan aramalarda gözaltına alındı. Gözaltına alınan emniyet mensupları hakkında, suç işlemek için anlaşmak, adil yargılamayı ve tanığı etkilemeye teşebbüs, görevi kötüye kullanma ve suçluyu kayırma suçlarından soruşturma açıldı.

Kaynak: HABER MERKEZİ