Ramazan Bayramından sonra düğün sezonunun açılması çifleri mobilya, düğün mekanı, beyaz eşya gibi temel ihtiyaçların alınması için tatlı bir telaşa soktu. Türkiye'de ortalama her yıl 600 bin çift dünya evine giriyor. Havaların ısınmasıyla birlikte düğünlerin hızlanması bekleniyor. TÜİK açıkladığı verilere göre bir çiftin ortalama düğün harcaması 250 bin TL'yi buluyor.

İşte Düğün Masraflarının Maliyeti...

Düğün Salonları

Düğün Salonu

Düğün salonları hiç kuşkusuz çiflerin vazgeçilmezi haline gelmiş durumda. En uygun düğün salonları 30 bin TL'den başlıyor. Yemekli ve özel organizasyon isteyenler yaklaşık 100 ila 150 bin TL arasında ki ücreti gözden çıkarmak zorunda. Ekstra olarak talep edilen kuru buz, özel dans gösterisi gibi hizmetler ayrı olarak ücretlendiriliyor.

Kayseri'de Bu Fırsat Kaçmaz! Büyükşehir'de 5 Arsa Satışa Çıkıyor Kayseri'de Bu Fırsat Kaçmaz! Büyükşehir'de 5 Arsa Satışa Çıkıyor

Gelinlik- Damatlık

Gelin Ve Damat
Bir çok genç kızın hayali olan gelinlikler 15 bin TL'den başlayıp 150 bin TL'ye kadar çıkıyor. Düğününde şık olmak isteyen damatlar ise 5 bin ila 10 bin TL arasında bir fiyat ödeyecek.

Gelin Saçı- Makyaj

Gelin Saçı
En özel gününde güzel görünmek için birbiriyle yarışacak gelinler 10 bin TL ila 20 bin Tl arasında bir ücret ödeyecek.

Balayı, çeyiz, takılar, ev eşyaları gibi düğün dışı mafraflar dahil evlenmenin maliyeti 600 bin TL'yi buluyor.

Kaynak: özel haber