Kayseri Deniz Postası ekibi, Kayseri halkına "Asla susamam dediğiniz şey ne?" sorusunu yöneltti. Birbirinden ilginç cevaplar geldi.

Kayseri Halkının Asla Susamam Dediği Şey Ne?

‘Haksızlığa Gelemem, Direk Kafa Göz Dalarım’

Sorunun yöneltildiği bir vatandaş, "Haksızlığa gelemem. Direk kafa göz dalarım. Asla susamam. Mesela bir arkadaş dedi 'benim sigaramı kim aldı?' diye direk tokatı yapıştırdım. İftiraya gelemem" diyerek cevabıyla güldürdü.

Kayseri Halkının Asla Susamam Dediği Şey Ne?-1

‘Birinin Dışlanmasına, İtilmesine Gelemem’

Bir başka vatandaş aynı soruya, "Birinin dışlanmasına itilmesine gelemem, kayıtsız kalamam. Bide çalışıyoruz ama hakkımız alamıyoruz. Buna da katlanamıyorum. İnsanların davranışlara falan da dayanamıyoruz" şeklinde cevap verdi.

Kayseri Halkının Asla Susamam Dediği Şey Ne?-3

Kayserililer Bu Yüzden Çok Pişman! Kayserililer Bu Yüzden Çok Pişman!

‘Zamlar Yağmur Gibi Yağıyor’

Halkın sesi olan bir vatandaş ise herkesin dile getirdiği sorunlardan bahsederek, "Tabii ki var niye olmasın ki bir sürü zam var. Yağmur gibi yağıyor. Huzur olmadı mı da kafamız dalgın dalgın, sabaha ne edeceğiz veya ne yiyeceğiz düşünüp duruyoruz durum bu yani. Kurban kesecek miyiz çocuk okutacak mıyız? Bilmem tarlaydı bilmem evdi. Vesaire vesaire bir sürü sorunlarla yaşıyoruz. En kısası şunu demek istiyorum millet anlamıyor mu dinlemiyor mu? Zamlar yağmur gibi yağıyor kimse önder olmuyor yahu bunun cezası var. Yok ya geçim sıkıntısı zor ya 10 bin lira ile geçim olmuyor. Bilette 16 buçuk oldu. Her şeye zam koyuyorlar canı sıkılan zam ile meşgul oluyor. Ya biz o zaman yaşamayalım Avrupa’ya gidelim. Bunların önlenmesi lazım. Bunlara bir çare bulunsun yoksa biz yurtdışına gidelim. Böyle Müslümanlık olmaz böyle yaşantı da olmaz ya. Dış devlete gitmeyi düşünüyoruz. Karşı karşıya gelince huzurumuz bozuluyor ya" diye cevap verdi.

Kayseri Halkının Asla Susamam Dediği Şey Ne?-4

‘Yüzüme Dost Gibi Görünüp Arkamdan Konuşulmasına Susamam’

Soruya bir vatandaşın cevabı "ikiyüzlülük" olurken başka birisi ise "Yüzüme dost gibi görünüp arkamdan konuşulmasına susamam. Buna kayıtsız kalamıyorum işte. Adalet yönüm güçlü o yüzden de herkesin açık ve net olmasını isterim" dedi.

Kaynak: Özel Haber

Muhabir: Merve Erol

Kaynak: Özel Haber