55 bin metrekarelik kapalı alana sahip olacak şekilde planlanan ve proje hazırlıkları süren Kayseri OSB Teknik Kampüsü için ilk temellerin 2025’te atılması hedefleniyor. OSB'de kurulacak Teknik Kampüs çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulunan OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yalçın, meslek yüksekokulu binası ve ayrıca ilköğretim okulu için projelendirme çalışmalarının hız kazandığını belirtti.

İlginç Olay: 60 Yıl Sonra Evlendiler! İlginç Olay: 60 Yıl Sonra Evlendiler!

 Bu proje ile yeni bir aşamaya geçtiklerini belirten Başkan Yalçın, "Bakanımızla daha önce yaptığımız görüşmede ortaya çıkan teknik kampüs kurulması fikrini zamanla olgunlaştırarak, bir eğitim kampüsü oluşturulması için kollarımızı sıvamıştık. Sanayicilerimizin teknik eleman ihtiyacının karşılanması noktasında imzalarını attığımız protokolümüzle binaların yapımı için yeni bir aşamaya geçmiş olduk" diye konuştu.

Osb Kampüs4

Bu projeye büyük önem verdiklerinin altını çizen Yalçın,"Kayseri OSB Teknik Kolejimiz içinde eğitim-öğretime devam eden Kayseri OSB Meslek Yüksekokulu, bu projenin bitimi ile kendine ait bağımsız bir binaya kavuşmuş olacak. Ayrıca Kayseri Üniversitesi’ne bağlı olarak kurulacak teknik bilimler fakültesi de yeni binasında bölgemizde faaliyetlerine başlayacak.

Osb Kampüs

Bunların dışında eğitimin temeli olan ilköğretim için de bir okul binası yapımını gerçekleştireceğiz. Bu üç eğitim binasının yapımı için proje hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. İnşallah 2025 yılı içinde temel atma aşamasına ulaşmayı hedefliyoruz" ifadelerini kullandı.

Editör: Ülkü Şimşek