Kayseri’nin Melikgazi ilçesinde 45 öğrenci ile birlikte anlamlı bir etkinlik düzenlendi. Şehirde eğitim gören 45 öğrenci, Çevre Haftası dolayısıyla düzenlenen anlamlı etkinliğe katıldı. 
Melikgazi Belediyesi tarafından Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile Çevre Haftası kapsamında öğrenciler için ortak eğitim planlandı. 

Kayseri’de Kurban Yerine Kendilerini Kestiler! Kayseri’de Kurban Yerine Kendilerini Kestiler!

Kayseride Çevre Haftası Etkinlikleri Kapsamında Öğrenciler İnecik Geri Dönüşüm Tesisisi Ziyaret Etti (4)

Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, 45 kişiden oluşan Hacı Osman Güldüoğlu İlkokulu birinci sınıf öğrencilerini şehirde faaliyet gösteren İnecik Geri Dönüşüm Tesisinde ağırladı.

Kayseride Çevre Haftası Etkinlikleri Kapsamında Öğrenciler İnecik Geri Dönüşüm Tesisisi Ziyaret Etti (6)

Çevre Haftası dolayısıyla vatandaşlara ve öğrenciler tarafından çevre temizliği farkındalığı oluşturmak için her türlü desteği vereceklerini belirten Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, ‘’Geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımıza, buradaki geri dönüşüm tesisimizde Çevre Haftası kapsamında Sıfır Atık adlı eğitimimizi verdik. Birinci sınıf öğrencilerimizden 45 evladımızı tesisin işleyişi, tesisimize gelen atıkların ayrılma işlemlerini, bitkisel atık yağların çöpe ve lavaboya dökülmemesi, tekstil atıklarının çöplere karışmaması gerektiği hakkında bilgilendirdik.

Kayseride Çevre Haftası Etkinlikleri Kapsamında Öğrenciler İnecik Geri Dönüşüm Tesisisi Ziyaret Etti (5)

Öğrencilerimize okullarında ve evlerinde geri dönüşümün nasıl uygulanacağını anlattık. Çevre kirliliğinin önlenmesi gerektiğini, çevremizi ne kadar temiz tutarsak ülkemize o kadar faydalı bireyler olacağımızı vurguladık. Legolardan oluşan tesis maketimiz ise öğrencilerimiz tarafından bir hayli ilgi gördü. Sıfır Atık Eğitimin düzenlenmesinde katkı sağlayan Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüze teşekkür ederim’’ ifadelerini kullandı.

Kayseri'nin Melikgazi ilçesinde Çevre Haftası Etkinlikleri Kapsamında Öğrenciler İnecik Geri Dönüşüm Tesisisi Ziyaret Etti (2)

Her Gün Bu Farkındalığı Oluşturacağız

Belediyenin önceliklerinden birinin çevre temizliği olduğunu dile getiren Başkan Palancıoğlu, ‘’Bizim belediye olarak önceliklerimizden biri çevremizin temizliğidir. Sadece Çevre Haftasında değil, her gün bu farkındalığı oluşturacağız. Çevremize zarar verecek projelerden uzak durarak, ilçemizin dokusunu her geçen gün güzelleştirmeye, iyileştirmeye devam edeceğiz. Dünyamızı, vatanımızı, şehrimizi, doğamızı incitmemeliyiz. Çevre temizliği konusunda farkındalık oluşturan tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyorum.’’ açıklamalarını yaptı.

Kayseri'nin Melikgazi ilçesinde Çevre Haftası Etkinlikleri Kapsamında Öğrenciler İnecik Geri Dönüşüm Tesisisi Ziyaret Etti (2)

Kayseri'de öğrenciler, düzenlenen etkinlik sayesinde, geri dönüşüm tesisini ziyaret ederek, atık işleme olayını yerinde inceledi.

Kayseri'nin Melikgazi ilçesinde Çevre Haftası Etkinlikleri Kapsamında Öğrenciler İnecik Geri Dönüşüm Tesisisi Ziyaret Etti (2)

Kaynak: Kurum Bülteni