Kayseri’de Melikgazi Belediyesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde eğitim alanında önemli bir projeye imza atıldı. Tübitak tarafından desteklenen uygumayı hayata geçiren Melikgazi Belediyesi ve Melikgazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından da tasarlanan “Öğrenci Yetenekli Öğretmen Farkında” projesi gerçekleştirilen 5 günlük eğitimin ardından sona erdi. 

Melikgazi Belediyesi Tiyatro Salonu’nda verilen 5 gün süren eğitimle öğretmenler, üstün yeteneğe sahip öğrencilerin sınıf ortamında fark edilebilmeleri ve yeteneklerine göre yönlendirilebilmeleri için drama etkinliği, üstün yetenekli çocuklarda bilmekle alakalı gelişim, üstün yetenekli çocuklarda hissi gelişim ve karakter eğitimi gibi birçok konuda eğitime tabi tutuldular.

Kayseri’de Önemli İşbirliği! Gelecek Emin Ellerde! (2)

Gökmen Çiçek, Murat Cahid Cıngı, Bahameddin Karaköse, Mehmet Büyüksimitçi  Hepsi Orada! Gökmen Çiçek, Murat Cahid Cıngı, Bahameddin Karaköse, Mehmet Büyüksimitçi Hepsi Orada!

TÜBİTAK Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destek Programı kapsamında desteklenen proje ile üstün yeteneğe sahip öğrencilere katkıda bulunan Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, “Ülkemizin geleceğine ışık tutacak, bilimde, sanatta, kültürde ülkemizi dünyaya tanıtacak öğrencilerimize desteklerimiz her zaman devam ediyor. Bilindiği üzere Melikgazi Belediyesi olarak eğitim yatırımlarımızla adımızdan sık sık söz ettiriyoruz. 5 yıl gibi bir sürede Melikgazi’mize 21 adet okul, 15 adet kütüphane kazandırdık. Eğitim yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz.

Öğrencilerimiz bizim geleceğimiz. Onlara en nitelikli eğitimi, en iyi şekilde sağlamak için çalışmalar yürütüyoruz. Dahiler Koleji, 7/24 Kütüphane ve Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi, Havacılık ve Uzay Bilimleri Lisesi, Çocuk Üniversitesi gibi projelerimizi de, geleceğimize ışık tutacak gençlerimizin en iyi şekilde eğitim almaları için hayata geçireceğiz. Bu kapsamda üstün yetenekli öğrencilerimizin sınıf ortamında fark edilmelerini sağlayarak onları doğru şekilde yönlendirmeleri için, kıymetli öğretmenlerimize Melikgazi Belediyemiz ve Melikgazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz iş birliği ile 5 günlük bir eğitim gerçekleştirdik.

Kayseri’de Önemli İşbirliği! Gelecek Emin Ellerde! (3)

Öğretmenlerimizin, çocuklarımızın geleceğini şekillendirmeleri açısından önemini biliyor; desteklerimizi devam ettiriyoruz. Öğrenci Yetenekli Öğretmen Farkında projemizin hayırlı olmasını temenni ediyorum. Melikgazi Belediyesi olarak eğitimin her zaman yanında olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Melikgazi Belediyesi Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirilen eğitimin sonunda öğretmenlere katılım belgesi verildi.

Kaynak: İHA