Kayseri’nin şelaleler diyarı Yahyalı’da bulunan doğal cennet olarak adlandırılan Kapuzbaşı Şelalesi’nde çalışmalar devam ediyor. Kapuzbaşı yolunda ve çevresinde uzun süredir devam eden çalışmalar halen bitmedi. 

Tepki Çekmişti!
Kapuzbaşı yolunun kapalı olmasından dolayı vatandaşlar bir takım sorunlarla karşı karşıya kalmıştı. Kurban Bayramı tatilinde şelaleyi ziyaret etmek isteyen vatandaşların da tepkisini çekmişti. Yolun kapalı olması Kapuzbaşı mahallesi sakinlerini de rahatsız etti. Geçtiğimiz hafta kaza için olay yerine gelen bir ambulans, yolun kapalı olması sebebiyle alana giriş yapamamıştı. Yaralıların motosikletle taşınması dikkat çekmişti.

Kayseri’nin Doğal Cenneti Şantiye Alanına Döndü! (2)

Çalışmalar Ne Zaman Bitecek?
Kayseri’nin doğal cenneti Kapuzbaşı Şelalesi’ne gitmek için sabırsızlanan vatandaşlar, çalışmaların ne zaman biteceğini merak ediyor. Kayseri’nin yerli ve yabancı turistlerinin ziyaretçi akınına uğradığı Kapuzbaşı’da girişler ne zaman açılacak merak konusu oldu. 
Yahyalı Kaymakamı Mehmet Kaya, Doğa Koruma ve Milli Parklar Kayseri Şube Müdürü Mehmet Özer ile birlikte Kapuzbaşı Şelalesi ve çevresindeki çalışmaları yerinde inceledi. Çalışmaların ne zaman biteceği konusunda herhangi bir bilgi verilmedi.

Kayseri’nin Doğal Cenneti Şantiye Alanına Döndü! 3 (1)

Kayseri’de Skandal Karar! Gurbetçiye İndirim Var Kendi Vatandaşına Yok Kayseri’de Skandal Karar! Gurbetçiye İndirim Var Kendi Vatandaşına Yok

Şantiye Alanına Döndü!
Kapuzbaşı Şelalesi’nde devam eden çevre düzenlemesi kapsamında yürüyüş yolları, parke döşenmesi, yol ve peyzaj çalışmaları yapımı için kullanılan kepçeler, ekskavatörler ve araçlar ile Kayseri’nin doğal cenneti adeta şantiye alanına döndü.

Kayseri’nin Doğal Cenneti Şantiye Alanına Döndü! 2 (1)

Kaynak: Özel Haber