Bayramda memleketlerine gitmek isteyen vatandaşlar 9 günlük tatil için yola çıktı. Önemli geçiş güzergahlarından birisi olan Kayseri’de trafik yoğunluğu yaşanıyor.

Ulaşımda yaşanabilecek olumsuzlaklara karşı Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından Türkiye geneli tedbirler alındı. Ulaşımda 43 ilin geçiş güzergahı Kırıkkale'de, 9 günlük bayram tedbirleri kapsamında trafik ekiplerince dron ile havadan denetim yapıldı. Ekipler, özellikle emniyet şeridi ihlal eden ve trafik kurallarına uymayan araç sürücülerine cezai işlem uyguladı.

Kayseri’ye Akın Akın Geliyorlar! (1)

Dron aracılığıyla havadan yapılan denetimlerle emniyet şeridini ihlal eden araçlar tespit edildi, sürücülerine de ekipler tarafından 6 bin 440 lira cezai işlem uygulandı.

Kayseri’ye Akın Akın Geliyorlar! (4)

Alınan bu sıkı önlemler sayesinde vatandaşların bayram tatilini daha huzurlu ve güvenli geçirmeleri amaçlanıyor. İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, denetimlerin bayram boyunca da devam edeceği ve vatandaşların güvenliğinin en üst seviyede tutulacağı bildirildi.

Kayseri’ye Akın Akın Geliyorlar! (3)

SANTEK 2024 Yılı İlk Toplantısı Gerçekleştirildi! SANTEK 2024 Yılı İlk Toplantısı Gerçekleştirildi!

Ankara-Kırıkkale D200 kara yolu üzerindeki Yahşihan ilçesinde zaman zaman trafik yoğunluğu artarken, Kırıkkale-Kayseri D765 kara yolunda da araç trafiğinin akıcı şekilde ilerlediği görüldü. Karayolları’na bağlı  ekipler, ulaşımın aksamaması ve trafiğin akıcı şekilde ilerlemesi için bölgedeki bazı kavşakları, beton bariyer ve uyarı levhalarıyla kapattı.

Kaynak: İHA