Tapu Sahipleri Dikkat! Bu Vergiden Muaf Tutulacak! Tapu Sahipleri Dikkat! Bu Vergiden Muaf Tutulacak!

Milyonlarca emeklinin gündeminden düşmeyen emekli maaş zammı için gelecek karara gözler çevrildi. Emeklinin gözü kulağı Ankara'ya çevrildi. Hükümetin Beştepe'de bir araya gelerek maaş zammı gündemini masaya yatıracağı toplantıda Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek de yer alacak.

Emekli maaşı zam oranlarının açıklanmasıyla birlikte emekli maaşı zam oranı yüzde 24,73 olarak belirlenmişti. 1,8 milyona yakın kişinin kök maaşı 10 bin TL'nin altında kalmaya devam ederken yeni en düşük maaş için harekete geçildi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler ve AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş'ın yer alacağı toplantının gündemine maaş zammı yer alacak. Bugün gözler emekli maaşı düzenlemesi için Beştepe'de bir araya gelinecek toplantıda olacak.

En düşük emekli maaşı için yeni rakam 12 bin-12 bin 500 TL bandında olacağı konuşulurken alınacak toplantı kararına göre netlik kazanılacağı gündeme geliyor. Alınacak kararın TBMM'de görüşülmeye devam eden torba yasaya eklenmesi veya ayrı bir teklif olarak sunulacağı belirtildi.

Öte yandan seyyanen zammın mümkün olmadığı belirtildi. En düşük emekli maaşında belirli bir rakamın ve asgari ücret seviyesine çıkarılmasının mümkün olmadığı ifade edildi.

En düşük emekli maaşının asgari ücret seviyesine çıkarılmayacağının altı çizilirken teklifin en geç önümüzdeki hafta yasalaşabileceği öğrenildi.

Kaynak: Haber Merkezi