31 Mart 2024 tarihinde yapılan yerel seçimlerden sonra MHP’li Baki Ersoy’un ve partililerin itirazı sonrası Pınarbaşı seçimleri iptal edilmiş ve 2 Haziran’da tekrarlanmasına karar verilmişti. Yaşanan bu olay sonrası yerel seçimlerde Milli Yol Partisi Pınarbaşı adayı olan Servet Kantekin, seçimlerden çekilerek, MHP’nin Pınarbaşı adayı Menduh Uzunoğlu’nu destekleme kararı aldıklarını duyurdu.

Kantekin konuyla ilgili yaptığı konuşmada, “31 Mart 2024 tarihinde yapılan seçimlerde Pınarbaşı Belediye Başkan adaylığına Milli Yol partisinden aday olarak yaklaşık 1700’e yakın yani seçimde oy kullanan hemşerilerimizin yüzde 11’ine tekabül edecek bir oy aldım. Bilindiği üzere tespit edilen usulsüzlükler nedeniyle ilçe seçim kurulu, il seçim kurulu ve yüksek seçim kurulu tarafından iptal edilen Pınarbaşı belediye başkanlığı seçimi, 2 Haziran tarihinde yenilenecektir. Pınarbaşı belediye başkanlığı yapan dedem gibi güzel ilçemize daha iyi bir hizmet verebilmek için, geleceğe iyi kavuşması Pınarbaşı’mızın geleceği için bir karar almam gerekiyordu” dedi.

 ‘Pınarbaşı İlçesine Hayırlı Olmasını Temenni Ediyorum’

CHP’li Vekilden Gökçek’e Sert Sözler: Karşımda Bir Trol Çocuğu Var, Ergen Torunu CHP’li Vekilden Gökçek’e Sert Sözler: Karşımda Bir Trol Çocuğu Var, Ergen Torunu

Pınarbaşı’nın geleceği içi bu kararı almam gerekiyordu diyen Kantekin, “Tekrarlanacak olan seçimlerde ilçemizin aydınlık geleceğine yol açmam gerektiğine inandığım için yarınlarımızın teminatı olan güzel Pınarbaşı’mızın geleceğinin kararmaması için ülkücü harekatın siyasi temsilcisi olan, gönül dünyamda kıymetli bir yeri bulunan MHP lehine, MHP belediye başkan adayı sayın Menduh Uzunluoğlu’nu desteklemek üzere seçimden çekilme kararı aldık. Vermiş olduğumuz bu kararın Pınarbaşı ilçesine hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Kaynak: Özel Haber