Kayseri doğumlu olan İYİ Parti Bursa Milletvekili Selçuk Türkoğlu, Ak Parti Kayseri Milletvekili Bayar Özsoy'a yüklenerek sert sözlerle eleştirdi. Türkoğlu, Kayseri'de derler ki dünyada ne ucuz? Elin uşağı, ele ucuz!’ diyerek son yaşanan olayları değerlendirdi.

Kayseri'de derler ki dünyada ne ucuz? Elin uşağı, ele ucuz!’

Kayseri CHP’de Disiplin Kuruluna Sevk Edilen Başkanın Yerine, Bakın Kim Geldi! Kayseri CHP’de Disiplin Kuruluna Sevk Edilen Başkanın Yerine, Bakın Kim Geldi!

Milletvekili Türkoğlu yaptığı açıklamada, ‘Öncelikle Sayın Bayar Özsoy tutanak da yazdığı şekliyle; ‘Suriyelileri bahane ederek ülkemizi karıştırmak isteyen provokatörler emellerine ulaşamayacaklar’ dedi, ben de aynı şeyi söylüyorum, Kayseri'de ister bu iğrenç olayla ilgili ister başka olayla ilgili olsun vatandaşların tepkileri maksadı aşan tepkileriyle birlikte yüzlerce binlerce insan sokağa çıktı. Siz bunların hepsi diyorsunuz hepsine provokatör diyorsunuz. Aslında Sayın vekilimiz bu kadar Kayserili hemşerime 'provokatör dedi. Kayseri'de derler ki dünyada ne ucuz? Elin uşağı, ele ucuz!’ diye konuştu.

Bu Milleti Sevmeniz Lazım

‘Huzuru kalmayan insanların kıymeti harbiyesi yok’ diyen Türkoğlu, ‘Kıymeti harbiyesi olsa ülkenin yüzde 15’ine yakın insan bir ülkede mülteci olur mu? Dünyanın neresinde var? Sizin göreviniz son 20 yıldır bunu ön göreceksiniz. Bu ülkede bu konuyla alakalı çıkacak sorunları öngörecek. Buna müsaade etmeyeceksiniz. Buna müsaade etmeniz için bu milleti sevmeniz lazım’ açıklamasında bulundu.

Yüksel Selçuk Türkoğlu Kimdir?

Kayseri'de 1971'de doğdu. Yüksel Selçuk Türkoğlu, ilk ve orta öğrenimini Kayseri'de tamamladıktan sonra 1994'te Uludağ Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi'nden mezun oldu.

Kocaeli Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde “Eğitim Yönetimi teftiş planlaması ve ekonomisi” alanında yüksek lisansını tamamladı. Batman'da öğretmenliğe başlayan Türkoğlu, 2001'den günümüze Türk Eğitim Sen Bursa 2 No'lu Şube Başkanlığı ve 2007'den itibaren de Türkiye Kamu Sen İl Temsilciği görevine devam ediyor.

Bursa'daki yerel gazetelerde köşe yazarlığı yapan Türkoğlu, sivil toplum kuruluşlarında da aktif olarak görev yapmaktadır. İngilizce bilen Türkoğlu, veli ve dört çocuk babası. 2020-2023 yılları arasında İYİ Parti Bursa İl Başkanı olarak görev yaptı. 14 Mayıs 2023 seçimlerinde İYİ Parti'den 28. Dönem Bursa Milletvekili seçilmiştir.
 

Kaynak: ÖZEL HABER