'Belediye Kadrolarına Akrabalarını Dolduruyorlar' 'Belediye Kadrolarına Akrabalarını Dolduruyorlar'

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ‘final’ sözlerine karşılık, “Ayrılamazsın, bırakamazsın, Türkiye Yüzyılına beraber yürüyeceğiz. Yeni yüzyılın kurtarıcısı olarak sizi görüyoruz” demişti. Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ise gündem olan konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bahçeli’nin çok konuşmadığını belirten Özdağ, “Çok şey değişecek, inşallah Türkiye değişmez" dedi. Bahçeli'nin hiç bir cümlesi anlamsız kullanılmamıştır. Bahçeli, çok konuşan bir adam değildir. Yüz yüze oturup konuştuğunuz zaman Bahçeli dinlemeyi tercih eden kişidir. Bir saatlik konuşma içerisinde 50 dakika siz konuşursunuz, 10 dakika Bahçeli konuşur. Bahçeli bu cümleyi kurarken bugünkü söylediği cümleyi kullanacağını biliyordu. Bu ikinci cümlesi ise çok seçilmiş. Tesadüf değil. ‘Kurtarıcı lider’... Erdoğan 22 seneden beri ülkeyi yönetiyor zaten. Ancak kendinden kurtarabilir Erdoğan, bu da istifa ederek olur” dedi.

23 Anayasası hakkından bilgi veren Özdağ, “Kurtarıcıdan kastı, kurucu liderlik. Yani yeni bir anayasa modeli. Yeni anayasa ile ilgili DEM'den bir taraftan ark arkaya barış çağrıları geliyor. Sanırım 21'inde PKK'dan da böyle bir çağrı gelecek. AKP’den de buna olumlu yanıtlar geliyor. 1921 Anayasası konusunda uzlaşmış görünüyorlar. DEM ve Ak Parti uzlaşmış görünüyorlar. 21 Anayasasına dönmek demek ‘Cumhuriyeti yeniden kuracağız’ demektir. Bahçeli orada diyor ki ‘Tamam, senin yanındayım’. 21 Anayasası şeriatın gerçeği olduğu anayasadır. 21 Anayasası özerkliğin olduğu anayasadır. 21 anayasası geçiş anayasasıdır, ara dönem anayasasıdır. Devlet öncesi dönemdir, milli üniter devlet yoktur, laik devlet yoktur burada. Zaten bunun için istiyor PKK bunu. 66. Maddedeki Türk tanımını çıkarmak için istiyorlar” diye konuştu.

Kaynak: Kurum Bülteni