Kayseri’de, 31 Mart’ta yapılan ve Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından iptal edilen Pınarbaşı seçimleri, 2 Haziran’da yeniden yapılacak. Bu kapsamda CHP Pınarbaşı Belediye Başkan adayı Deniz Yağan ve Cumhur İttifakı Pınarbaşı Belediye Başkan adayı Menduh Uzunluoğlu, seçim çalışmalarına devam ediyor.

Her iki partinin genel merkezinden adaylara destek gelmeye devam ediyor. Bu kapsamda Deniz Yağan’a destek olmak için Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Pınarbaşı’na geldi. Partililerle beraber vatandaşlarla buluşan Karalar, Deniz Yağan’a destek istedi.

CHP Pınarbaşı’nda Son Kozlarını Oynuyor! CHP Pınarbaşı’nda Son Kozlarını Oynuyor!

Pınarbaşı’nda Deniz Yağan İçin Seferber Oldular! 4

‘Hak Gaspı Tüm Türkiye’nin Gözü Önünde Gerçekleşti’

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç, “ 2 Haziran’a üç gün kaldı. Çok önemli bir gün bizim için. Hem Pınarbaşı için hem Kayseri için hem de Türkiye için. 2 Haziran demokrasinin tecelli ettiği gün olacak. 31 Mart’ta yaşanan hak gaspı tüm Türkiye’nin gözleri önünde gerçekleşti. 324 oy fark ile seçimi kazanan kıymetli belediye başkanımızın hakkı gasp edildi ve iki ay sonrasına seçim yenilenmesi sağlandı” dedi.

Pınarbaşı’nda Deniz Yağan İçin Seferber Oldular! 3

‘Hakkımızı 2 Haziran’da Hep Birlikte Geri Alacağız’

Gezmedik yer bırakmadık diyen Aşkın Genç, “Pusulanın içerisinde dört tane oy var iki tanesini geçerli saydılar, iki tanesini de geçersiz saydılar. “Sen 324 oy farkı ile belediye başkanı olamazsın, daha çok fark atacaksın ki belediye başkanlığın tescillensin” dediler. İki aydır gezmedik dağ, tepe, köy, mahalle bırakmadık. Elini tutmadığımız vatandaşımız, gitmediğimiz köy, mahalle kalmadı. Pınarbaşılılar ne olduğunun, 2 Haziran’da ne yapmaları gerektiğinin farkında. Elimizden alınan hakkımızı 2 Haziran’da hep birlikte geri alacağız” diye konuştu.

Pınarbaşı’nda Deniz Yağan İçin Seferber Oldular! 1

Kaynak: Haber Merkezi