Kayserispor’un iç saha maçlarına ev sahipliği yapan RHG Enertürk Enerji Stadyumunda değişim başladı. Hibrit çim ve drenaj yenilenmesi yapılacak olan stadyumda çalışmalar start aldı.

Kayserispor Başkanı Ali Çamlı Kayseri’de oynanan Konyaspor maçı sonrası stadyumun çimlerinin yenileneceğini söylemişti. Sarı-Kırmızılıların iç saha maçlarını oynadığı RHG Enertürk Enerji Stadyumunda yenilenme çalışmalarının bitmesinin ardından zemin daha modern hale gelecek.

Kadir Has

Rakipler için Şikayet Konusu Olmuştu

2009 yılında açılan ve baştan sona yenilenme yapılmayan çimler zamanla yıpranarak özellikle rakip takımlar tarafından şikayet edilen duruma gelmişti. TFF ise konu hakkında çimlerin bakımını istemişti.

Kayserispor’u Bekleyen Büyük Tehlike! Kayserispor’u Bekleyen Büyük Tehlike!

RHG Enertürk Enerji Stadyumunda bundan sonra hibrit çim sistemi kullanılırken bu sistemle, doğal çim ve sentetik liflerin birleşimiyle daha dayanıklı olması bekleniyor. Zorlu kış şartlarında stadın zemini daha dayanıklı olacak.

RHG Enertürk Enerji Stadyumunda çalışmalar bugün itibariyle başladı. Yenileme çalışmalarının ne zaman tamamlanacağı ise netlik kazanmadı.

Muhabir: Volkan Türkmenoğlu