MHP eski milletvekili ve 2023 Cumhurbaşkanı adayı olan Sinan Oğan, Kayseri'de yaşanan ve Türkiye'yi sarsan 5 yaşındaki küçük bir kız çocuğunun istismar edilmesine yönelik olaylara karşı dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kayseri’de Talimatı Verdiği O Mahallede Çalışmalar Ne Durumda? Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kayseri’de Talimatı Verdiği O Mahallede Çalışmalar Ne Durumda?

Kayseri Melikgazi'de dün akşam saatlerinde Suriyeli uyruklu bir şahıs tarafından 5 yaşındaki bir kız çocuğuna cinsel saldırı yapıldığı olayı kenti ayağa kaldırdı. Vatandaşların sokaklara döküldüğü olayda ortalık savaş alanına döndü. Olay sonrasında birçok milletvekilinden açıklamalar geldi. Sinan Oğan'ın sığınmacıların ülkeden gönderilmesine yönelik yaptığı açıklama dikkat çekti.

'Sığınmacının Olduğu Ülkemizde Her An Benzer Olaylar Yaşanabilir'

Oğan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

"Kayseri'de Suriyeli sığınmacı bir bireyin küçük bir çocuğa cinsel istismarda bulunması üzerine başlayan olaylar bir kez daha göstermiştir ki bu kadar sığınmacının olduğu ülkemizde her an benzer olaylar yaşanabilir. Toplumsal tepkiler maalesef kontrolden çıkma potansiyeli taşımaktadır. Bu sebeple son cumhurbaşkanlığı seçimi sonrasından bugüne yaklaşık 900 bin sığınmacının geri gönderilmesi önemli ama yeterli değildir. Bu geri gönderme sürecinin daha da genişletilmesi ve hızlandırılması zaruridir. Bu vesileyle vatandaşlarımızdan tepkilerini kontrol altına almalarını ve yaşanacak üzücü olayların ancak Türk düşmanlarının işine yarayacağını hatırlatmak isterim. Lütfen sükunetimizi koruyalım"

Kaynak: Özel Haber