Türkiye Futbol Federasyonu Kayserispor'a yine acımadı. Hemen hemen her hafta Kayserispor'a ceza veren PDFK bu kez hem para hemde tribün kapatma cezası vererek tepkilerin odağı oldu.

Kayserisporlu Nazon Nasıl Kırmızı Kart Gördü? İşte VAR Kayıtları Kayserisporlu Nazon Nasıl Kırmızı Kart Gördü? İşte VAR Kayıtları

Kayserispor'a hemen hemen her hafta PDFK'ya sevk ederek ceza veren TFF bu kez hem para cezası hemde tribün kapatma cezası verdi.

Kurul Kayserispor'a 112 bin TL nin yanında tribün cezası vererek Sarı-Kırmızılılara ceza geleneğini bu haftada sürdürdü.

Hem Para Cezası hemde Tribün Kapatma Cezası

TFF'den yapılan açıklamaya göre, kurul Kayserispor'a taraftarlarının neden olduğu saha olayları sebebiyle 112, Trabzonspor'a da çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle 440 bin lira para cezası uyguladı.

Beşiktaş, MKE Ankaragücü, Mondihome Kayserispor, Trabzonspor, Galatasaray ve Gaziantep FK'ye ise kısmi tribün kapatma cezası verildi.

Diğer yandan Yukatel Adana Demirspor Kulübü Başkanı Metin Korkmaz'a akredite edilmediği alanlarda bulunmasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle 78 bin lira para cezası kesildi.
 

Muhabir: HABER MERKEZİ