Şehrin yaşam kalitesini artırmak, doğayla iç içe bir ortam sağlayacak olan Ağcaşar Millet Bahçesi'yle modern ve dinlendirici bir yaşam alanı sunmayı hedeflediklerini belirten Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, “Yahyalı Belediyesi olarak, şehrimizin güzelliklerini ve yaşam kalitesini artırmak adına heyecan verici bir projemizi duyurmaktan memnuniyet duyuyorum. Ağcaşar Baraj gölü kıyısına planladığımız Millet Bahçesi projesi hem yerel halkımızın hem de ziyaretçilerin doğayla iç içe keyifli vakit geçirebileceği bir alan olacak.

Yahyalı5

Bu proje, toplamda 5 aşamalı bir plana dayanarak hayata geçirilecek. İlk aşamada, 24 kamelya, çocuk oyun alanları, otopark ve ihtiyaç birimlerinin yer alacağı temel bir alan oluşturulacak. Ardından, açık gösteri ve etkinlik merkezi, restoran, seyir terası, kamp alanı, halı saha, 15 Temmuz anıtı gibi tesislerin eklenmesi planlanıyor. Bu projeyle, Yahyalı ve çevresinde yaşayan vatandaşlarımıza modern ve dinlendirici bir yaşam alanı sunmayı hedefliyoruz. 

Yahyalı'da Gıda İşletmelerine Ani Baskın! Yahyalı'da Gıda İşletmelerine Ani Baskın!

Yahyalı2
Ayrıca, ziyaretçilerimizi doğanın güzellikleriyle buluşturarak turizm potansiyelimizi artırmayı amaçlıyoruz. Projemizin tüm aşamalarını titizlikle planlayarak, şehrimize ve halkımıza en iyi hizmeti sunmak için çalışıyoruz. Projemizin hayata geçmesiyle ilgili olarak tüm paydaşlarımızın destek ve katkılarını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Yahyalı3

Yahyalı1

Muhabir: Ali Yalçıntaş