Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Kentsel Dönüşüm Değerlendirme Toplantısı düzenleyerek müteahhit, mimar ve mühendislerle bir araya geldi. Başkan Palancıoğlu, Melikgazi ilçesinde devam eden kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında önerilere açık olduklarını kaydetti.
Yapay Mimari Kentlerin kimliği oluşturuyor

Başkan Palancıoğlu, Altınoluk Bahçelievler Yatay Mimari Konut Projesi hakkında da müteahhit firmalara detaylı bilgi verdi. Yatay mimarilerin önemini anlatan Başkan Palancıoğlu, projenin Mart ayında ihaleye çıkacağını duyurdu. 121  konutun yer aldığı Proje, okul, park, sosyal donatıları ile ulaşımı kolay olmasıyla sakin ve huzurlu bir yaşam

İlçede Yapılan Dikey Mimarileri ile Övündü

Yatay mimarilerin şehrin kimliğini ortaya koyduğunu ve yaşam kalitesini artırdığına değinen Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu kentsel dönüşüm projesi kapsamında Anbar, Küçükali, Kazım Karabekir mahallelerinde belediye tarafından yaptırılan 135 blok ve toplam 7 binden fazla daireyi ballandıra ballandıra anlattı.

Yatay Mimari mi? Dikey Mimari mi?

Yatay mimarilerin şehre farklı bir özellik ve kimlik kattığını belirten Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu’nun belediye tarafından yaptırılan, yapımı devam eden ve hatta planlanan blokları anlatması şaşkınlık yarattı. Başkan Palancıoğlu’nun şehir plnlamasını bundan sonra yatay mı? Yoksa dikey mi? planlayacağı merak konusu oldu.

Başkan Palancıoğlu: Mimari olarak şehirlerin bir kimliği olmalı

Mimari olarak şehirlerin bir kimliği olması gerektiği ve bu yönde projelerin yapılması gerektiğini vurgulayan Başkan Palancıoğlu; "Melikgazi Belediyesi olarak sorunsuz bir kentsel dönüşüm süreci yürütüyoruz. 'Şehirlerin kimliği olmalı' diyerek Melikgazi’mize en nadide kimliği kazandırmak için gayret ediyoruz. Şuana kadar Küçükali, Kazım Karabekir, Anbar’da tamamlanan 80 blok, 3872 adet daireyi bitirdik. Şuanda devam eden 65 adet blok ve 2517 adet daire var.” dedi.

Biten Kadar Devam eden Çalışmalar var

Yapılaşma konusunda yeni projelerin devam ettiğini belirten Başkan Palancıoğlu, “Altınoluk Mahallesi Bahçelievler projesi Mart ayında bir ihaleye çıkarılacak. Önümüzdeki 5 yıl daha Melikgazi’mizi daha güvenli yapı stoğuna kavuşturmak, eski ve riskli olan yapılardan başlayarak hepsini yenileyeceğiz. Battalgazi 1. Etap tamamlandı, 2. Etap devam ediyor. İnşallah bu yaza buranın birçoğu bitecek. Anbar 2. Etap 7 bloklar için ihaleye çıkacağız. Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde 1. Etap tamamlanmak üzere. 2. Etap için ihaleye çıkacağız. Kazım Karabekir Mahallesinde 20 bloktan oluşan 2. Etap projemizde devam ediyor.” şeklinde konuştu.

Kayseri’de Başarı Hikayesi Türkiye’ye Örnek Gösterildi! Kayseri’de Başarı Hikayesi Türkiye’ye Örnek Gösterildi!

Kentsel Dönüşümde Bloklar Dikilmeye Devam Edecek

Başkan Palancıoğlu, ”Çorakçılar Mahallesinde 3 blok 160 daire için kentsel dönüşüm projemiz var. Burası içinde yakında ihaleye çıkıyoruz. Mimari olarak şehrin kimliği olmalı. Melikgazi için ilk ve Kayseri’ye örnek olacak en önemli projelerin başında Altınoluk Bahçelievler Konut Projesi yer alıyor.” ifadelerini kullandı.

Muhabir: Ahmet BOLAT