Erciyes Kültür Merkezinde düzenlenen geceye, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın ile birlikte AK Parti Kayseri Milletvekili Şaban Çopuroğlu, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra AK Parti İl Başkanı Fatih Üzüm ile il ve ilçe protokolünden birçok isim katıldı.

Tek Kelimeyle Harika Bir Konserdi

Konserin ardından açıklamalarda bulunan Başkan Büyükkılıç, Talas'ın her zaman bir adım önde olduğunu belirterek, "Sağ olsun Yalçın Başkanım iyi ki varsın. Rutin belediyecilik hizmetlerini dışında ticaretiyle, sanayisiyle, turizmiyle, kültürüyle, gastronomisiyle her alanda biz de varız anlayışı içerisinde ama sanat ve kültürde ön planda çıkacak şekilde gayretlerimizi sürdürüyoruz. Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve 16 ilçe belediye başkanı kardeşlerimizle el vererek bu çalışmaları yaparken Talasımız, üniversitelerimizin merkezinde bulunması nedeniyle bir adım öne çıkmakta. Bunu da hak ediyor" ifadelerini kullandı.

Any Conv.com Başkan

ERÜ'den Özel Çocuklara Büyük Jest! ERÜ'den Özel Çocuklara Büyük Jest!

Büyükkılıç'ın ardından konuşan Milletvekili Çopuroğlu, "Hakikaten epeydir beklediğimiz bir atmosferi bugün yaşıyoruz. Bugün buradan coşkuyla ayrılacağım. Cenabı Allah ilmine kolaylık versin. İyi ki gelmişiz. Yalçın Başkanımıza teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Konsere gelen vatandaşlar da duydukları memnuniyeti dile getirerek Başkan Mustafa Yalçın'a teşekkürlerini iletti. Nurcan Tavacıgil isimli vatandaş "Tek kelimeyle muhteşem bir konserdi. Böyle bir vatan ve millet duygusunu ön plana çıkaran konserden dolayı başkanımıza teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Konserin dikkat çeken ismi ise Erciyes Üniversitesinde görevli Güney Koreli bir profesör oldu. Konseri harika bulduğunu kaydeden Profesör Se Lee, "Yücel Arzen harika"dedi.

Eşi ve çocuklarıyla konsere geldiğini anlatan Lokman Çavdar isimli vatandaş da, "Yücel Beyi daha önceden biliyorduk ancak canlı dinlemek çok başkaymış. Küçük kızım da piyanist. Kendisiyle tanıştı. Harika bir konserdi. Belediye başkanımıza teşekkür ediyoruz" şeklinde görüşlerini belirtti.

Muhabir: Ülkü Şimşek