Depremde Kayseri Semalarındaki Süliet Ne Anlama Geliyor? Depremde Kayseri Semalarındaki Süliet Ne Anlama Geliyor?

Kayseri Barosu'ndan kadın avukata yapılan saldırıya kınama! Kayseri Barosu 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlenen programda konuşan Kayseri Baro Başkanı Ali Köse, Kayseri Adliyesi’nde erkek avukatın kadın avukata karşı gerçekleştirdiği şiddetle ilgili olarak, “Soruşturma başlattık" dedi.
 

Saldırı ile ilgili soruşturma başlatıldığını aktaran Kayseri Baro Başkanı Ali Köse, “Şiddetin, istismarın olmadığı eşit bir dünya hedefi için bugün buradayız. Kadın hakları ile ilgili olarak bu anma gününü kutluyoruz. Özellikle bu coğrafyada, bu topraklarda kadın haklarının sağlanmasında yol gösterici olan Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla anıyorum. Dedi.

Baro Kadın Günü (2)

 Adliye koridorlarında gerçekleşen kadın avukata saldırı ve şiddeti kesinlikle kabul etmediklerini belirten Köse, “Soruşturma başlamış olması nedeniyle bu konuyla ilgili baro yönetim kurulumuz titizlikle ve hızla karar verecektir. Bu konuyla ilgili bütün belge, bilgi ve delilleri inceleyecektir.” ifadelerini kullandı.

Baro Kadın Günü (1)
8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün bir gün öncesinde erkek avukatın, kadın avukata karşı sözlü ve fiziki şiddetle dayanan saldırısı kadın avukatlar tarafından kınandı.

Kayseri Barosu Kadın Hakları Komisyon Başkanı Av. Eylem Sarıoğlu, “Kadının yaşam hakkı başta olmak üzere haklarını korumakla yükümlü olanların bu konuda sessiz kalmalarını kabul etmiyoruz. Yaşam hakkımızı ihlal edenlerin her zaman karşısında olacağımızı ve haklarımızı her zaman savunacağımızı bir daha yüksek sesle tekrarlıyoruz” şeklinde konuştu.

Kayseri Barosu tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk büstüne çelenk bıraktı.

Editör: Ahmet Bolat