Kayseri’nin 9 İlçesine Kritik Uyarı Geldi! Önlemlerinizi Alın Kayseri’nin 9 İlçesine Kritik Uyarı Geldi! Önlemlerinizi Alın

Meclis oturumunda Selahattin Demirtaş’ın da aralarında olduğu 108 sanığın yargılanandığı Kobani Davası gündeme geldi. Meclis Başkanvekili Sırrı Süreyya Önder gündem olacak sözler sarfetti. 

Önder ‘Bir üzüntümü paylaşmak istiyorum’ diyerek söze girdi ve devamında, “Kobanê Davası’nda yağdırılan cezalar bu cezaya muhattap olan arkadaşlarım tarafından hak edilmiş cezalar değildir. Olan memleketin barış umuduna, birlikte yaşam umuduna yöneliktir” ifadelerini kullandı. 

Kobani Davası yargı süreciyle ilgili , “38 kez ağırlaştırılmış müebbet istemiyle yargılanıyorum. Hakkımızdaki ferman yarım saat bir saat içinde açıklanmış olacak. Affedersiniz boru değil” açıklamalarını yaptı.

Sırrı Süreyya Önder TBMM ‘Ak Parti’nin Yargılanmasının Ön İddianamesidir’ (2) (1)

AK Parti’yi uyardıklarını söyleyen Meclis Başkanvekili Önder, “Bu AK Parti’nin ileride yargılanmasının ön iddianamesidir. Çünkü çözüm sürecine dair tüm her şey kriminalize edilmiştir, ceza konusu yapılmıştır” diye konuştu. 

Ardından Meclis Başkanvekili Sırrı Süreyya Önder, Başkanlık Divanı’nın teşekkür etmediğini belirterek Meclis birleşimi kapattığını söyledi.

Kaynak: haber merkezi