Yozgat’ta yaşayan bir vatandaş askıda ekmek kampanyasına farklı bir boyut getirdi. Şehirde vatandaşların yoğun olarak kullandığı Meydan Yeri Sarraflar Caddesi’ne evinde kullandığı 3 ayaklı elbise askısını Ramazan ayında gönüllü olarak askıda ekmek uygulaması başlatan Keskin Özer, 3 ayaklı elbise askısını gören vatandaşlar uygulamaya büyük ilgi gösterirken fırından aldıkları ekmekleri de askıya asarak ihtiyaç sahiplerinin ulaşmasına vesile oluyor.

Kayseri'de Eğitim Camiasını Yasa Boğan Ölüm! Kayseri'de Eğitim Camiasını Yasa Boğan Ölüm!

Özer, “Son iki Ramazan ayında da askıda ekmek ve ekmek fişi dağıtımımız oluyor. Hayırseverlerin verdiklerini ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırmak için köprü vazifesi yürütüyoruz. Burada emekleri geçenlere çok teşekkür ediyorum. Biz de burada insanlara faydalı olmak için bu işi devam ettiriyoruz” diye konuştu.

‘Her Çalışmamız Şeffaf Ve Açık’

Bu kültürü yaygınlaştırmak istediğini belirten Özer, “Hem dikkat çekmek için hem de yardımlaşma kültürünü yaygınlaştırmak için böyle bir faaliyet gerçekleştirdik. Evde kendi kullandığım askılığımı meydan yerine getirdim. Burada vatandaşlarımız ekmek alıp askıya takıyor, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız da gelip buradan ekmek ihtiyaçlarını gideriyor. Aynı zamanda vatandaşlarımıza fişte veriyoruz, ekmeğini fırından alabiliyorlar. Biz belgeli çalışıyoruz bize gönderilen maddi yardımları belgeleriyle hayır sahiplerine geri gönderiyoruz. Her çalışmamız şeffaf ve açık” dedi.

‘İhtiyacı Olan Çok Kimseler Var’

Vatandaşlardan Kürşat Doğdu ise askıda ekmek uygulamasına destek olduklarını söyleyerek, “İhtiyacı olanların bu askıdan gelip ekmek almaları için vatandaşımızın biri bu şekilde bir kampanya yapmış. Askıda ekmek seferi başlatmış, biz de elimizden geldiğince bu seferberliğe katkıda bulunup ihtiyacı olanların bu ekmeklerden alması için askıya ekmek astık. Arkadaşımızın yaptığı bu davranış dikkatimi çekti, çok güzel olmuş gerçekten ihtiyacı olan çok kimseler var. Umarım faydalı olur” şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA