Kültür ve Turizm Bakanı Nuri Ersoy, Vali Gökmen Çiçek ve Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükklıç ile birlikte dün Yeşilhisar ilçesinde önemli ziyaretler gerçekleştirdi. Bakan Ersoy, Soğanlı Vadisi'nde bulunan Tahatlı Kilise ve Aziz George Kilisesi'nde incelemelerde bulundu.

Bakan Vadi

Ziyaretler sırasında bölgedeki kültürel mirasın korunması ve tanıtılması konusunda yetkililerle bilgi alışverişi yaptı. Ziyaretlerin ardından sosyal medya hesabından paylaşım yapan Bakan Ersoy şu ifadelere yer verdi; "UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan turizm merkezimiz Soğanlı Vadisi'nde incelemelerde bulunarak ürettikleri bez bebekler ile turizmimize katkı sağlayan kadınlarımızla bir araya geldik.

Bakan Gezi

Ardından, Aksaray'ın Güzelyurt ilçesinde yer alan dünyanın en büyük kanyon vadilerinden biri olan Ihlara Vadisi’ni yukarıdan izleme imkanı verecek Ihlara Cam Seyir Terasının açılışını gerçekleştirdik. Ülkemizin her köşesindeki tarihî ve doğal miraslarımızı koruyarak geleceğe taşımak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz"

Bu Kampanya: Elektrik, Su, Doğalgaz Faturası Ödeyenlere… 1500 TL Verilecek! Bu Kampanya: Elektrik, Su, Doğalgaz Faturası Ödeyenlere… 1500 TL Verilecek!

Editör: Ülkü Şimşek