Ali Köse yeniden Baro Başkanlığı için aday olacak mı? Adaylığını ne zaman açıklayacak? Baro için başka adaylar çıkar mı? Ali Köse yeniden aday olursa seçilir mi? Ali Köse, bütün bu sorularının cevabını yaptığımız özel röportajda tek tek cevapladı.

Kayseri Barosu Başkanı Av. Ali Köse, baronun ekim ayında seçimli genel kurul yapacağını söyleyerek, kendisinin de yeniden aday olacağını belirtti. Köse, “Seçim, kanun gereği yapılması gereken bir süreç” dedi.

Ali Köse Özel Röportaj (5)

Başkan olarak seçildiği genel kurulun normalde 2020 yılında yapılması gerektiğini ama pandemi nedeniyle 2021 yılında yapıldığını kaydeden Kayseri Barosu Başkanı Ali Köse, bir yıl eksik görev yaptıklarını söyledi.

Devlet Bahçeli, Pınarbaşı İçin Son Sözünü Söyledi! Devlet Bahçeli, Pınarbaşı İçin Son Sözünü Söyledi!

Baroların kendi bölgelerinde kurumsallaşmaları için iki yıllık görev süresinin yeterli olmadığını belirten Kayseri Baro Başkanı Ali Köse, baro seçimlerine düzenleme getirilmesi gerektiğini belirtti.

Kayseri Barosu Başkanı Av. Ali Köse, baronun ekim 2024’de seçimli genel kurul yapacağını söyleyerek, kendisinin de adaylık sürecine açıklık getirdi.

Kayseri Baro Başkanı Ali Köse...

Ekim 2024’de Kayseri Barosunun genel kurul yapacağını belirten Ali Köse yeniden aday olup olmayacağı avukatlar arasında merak konusu oldu. Ali Köse aday olursa yönetim kurulundaki isimler değişecek mi? Yeni yönetimde kimler yer alacak? Yeni başkan kim olacak?

Makamında Kayseri Deniz Postasına özel röportaj veren Ali Köse ekim ayında yapılacak Kayseri Barosu Seçimleri hakkında açıklama yaptı.

Ali Köse Ekim 2024 yılında yapılacak baro seçimlerinde yeniden aday olmayı düşünüyor muşusunuz? Sorusuna içtenlikle cevap verdi. Alli Köse, “Ekim 2024 ‘de yasa gereği Kayseri Barosu olarak seçime gideceğiz. Bu seçimde aday olup olmayacağımı çok soran oluyor. Adaylık konusundaki kararımı Mayıs veya Haziran ayı içesinde açıklayacağım.”dedi.

Kaynak: özel haber