Olay, Gaziantep’in Şehitkamil ilçesi Aydınlar Mahallesi D-400 karayolu Mezarlık Kavşağı’nda meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, istikametinde devam eden Büyük Birlik Partisi (BBP) Şehitkamil Belediye Başkan adayı Vahdettin Yüksel'in aracına kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişiler tarafından silahlı saldırı yapıldı.

3 Kurşundan 1’i İsabet Etti

Bayram Gezmesinde Rottweiler 4 Yaşındaki Çocuğa Dehşet Yaşattı Bayram Gezmesinde Rottweiler 4 Yaşındaki Çocuğa Dehşet Yaşattı

Saldırganların toplam 3 el ateş ettiği, mermilerden birinin araca denk geldiği tespit edildi.  İhbarla olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Polis, çevrede geniş kapsamlı güvenlik önlemi alarak araştırma yaptı.

Düzenlenen silahlı saldırı sonrası yara almadığı öğrenilen BBP Şehitkamil Belediye Başkan adayı Vahdettin Yüksel’in ise konu ile ilgili şikayette bulunmak ve ifade vermek üzere polis merkezine götürüldüğü bilgisi edinildi.

Silahlı saldırı sonrasında açıklama yapan Yüksel, ekibiyle birlikte iyi olduklarını belirterek yükselişlerini hiçbir gücün durduramayacağını ve girdikleri yoldan vazgeçmeyeceklerini vurguladı.

Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

Kaynak: İHA