31 Mart  Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nin kesin olmayan sonuçlarına göre, CHP Belediye Başkan Adayı Kadir Tatık yarışı önde tamamladı. Resmi olmayan sonuçların belli olmaya başlamasının ardından birçok partili, seçim zaferini kutlamak için Yeni Mahalle bulunan parti binası önünde toplandı.

Balkon (1)

CHP’nin ikinci kattaki parti binasına çıkan kalabalık bir grup, ilçe binasının iki balkonunu doldurdu. Coşkulu kutlamalar devam ederken, ağırlığı daha fazla kaldıramayan balkonlardan birisi üzerindekilerle birlikte çöktü. Balkonda bulunan partililerden 3’ü ağır olmak üzere 8 kişi yaralandı.

Balkon (3)

Bölgeye çok sayıda ambulans, itfaiye ve emniyet ekibi sevk edildi. Balkonun altında kalan yaralılar, itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı. Çevredeki esnaf ve vatandaşların yardıma koştuğu yaralılar ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Balkon (4)

Seçim kutlamalarının sonlandırılması ve yaralıların tahliye edilmesinin ardından parti binasının çöken balkonu iş makinesi tarafından güvenli bir şekilde yıkılarak, molozlar kaldırıldı.

Yurt Dışı Fiyat Farkı İddiasına Kumtel'den Açıklama! Yurt Dışı Fiyat Farkı İddiasına Kumtel'den Açıklama!

Balkon (5)

Kutlamaların yarım kalmasına ve acı olayın yaşanmasına neden olan balkon kazasının görüntüleri ortaya çıktı. Bir partilinin kutlamaları kayıt altına alırken cep telefonu kamerasına yansıyan kaza anına ait görüntülerde, üzerinde çok sayıda partilinin bulunduğu balkonun kutlama yapılırken bir anda göçtüğü ve üzerindekilerin yere düştüğü anlar yer aldı.

Editör: Ahmet Bolat